خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از وضعیت سیامک میرزایی در ششمین روز اعتصاب غذا

گزارشی از وضعیت سیامک میرزایی در ششمین روز اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – سیامک میرزایی از روز شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، در اعتراض به کارشکنی‌های مکرر صورت‌ گرفته در روند رسیدگی به پرونده خود تا زمان تخفیف و تعدیل در قرار وثیقه صادره، همچنین تکمیل نواقص پرونده جهت برگزاری دادگاه تجدید نظر دست به اعتصاب غذا زده است. روزشمار وضعیت جسمی وی که در ششمین روز اعتصاب به سر می برد را به روایت بهدای زندان در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، سیامک میرزایی فعال ترک (آذری) که در اعتراض به کارشکنی‌های مکرر صورت‌ گرفته در روند رسیدگی به پرونده خود تا زمان تخفیف و تعدیل در قرار وثیقه صادره، همچنین تکمیل نواقص پرونده جهت برگزاری دادگاه تجدید نظر دست به اعتصاب غذا زده است، اعلام کرده است که تا دستیابی به خواسته هایش دست از اعتصاب غذا نخواهد کشید.

یک منبع نزدیک به سیامک میرزایی به گزارشگر هرانا گفت: ” این فعال ترک که در ششمین روز اعتصاب غذا به سر می برد، شنبه هفته جاری، با محدود کردن تغذیه خود به آب اعتصابش را آغاز کرده است و درخواست مسولین مبنی بر استفاده از قند، نمک و سایر مایعات را رد کرده است.”

این منبع مطلع در ادامه گفت: “در پی پیگیری و مراجعه خانواده میرزایی به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، مسولین اعلام کرده‌اند که کماکان پرونده و مستندات پرونده از دادگاه بدوی ارسال نشده و پیگیر برگزاری جلسه دادگاه در اوایل هفته آینده هستند.

بر اساس معاینات روزانه بهداری زندان اوین، جزییات ثبت شده فشار خون آقای میرزایی در چند روز اخیر به شرح زیر است؛

بیست و هفتم خردادماه: فشار خون ۶/۵ روی ۸
بیست و نهم خردادماه: فشار خون ۷/۵ روی ۹
سی ام خردادماه: فشار خون ۶ روی ۹

منبع مطلع آگاه از وضعیت آقای میرزایی ضمن تایید این اطلاعات پزشکی در گفتگو با هرانا تاکید کرد: “این زندانی سیاسی به صورت هر روزه در ساعت۲۱، جهت ثبت شرایط پزشکی به بهداری زندان منتقل می شود.”

سیامک میرزایی، جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶, با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به ریاست اندرزگاه شماره ٨ ندامتگاه اوین اعلام کرد که “به دلیل کارشکنی‌های مکرر صورت‌ گرفته در روند رسیدگی به پرونده خود تا زمان تخفیف و تعدیل در قرار وثیقه صادره، همچنین تکمیل نواقص پرونده جهت برگزاری دادگاه تجدید نظر دست به اعتصاب غذا خواهد زد”.

سیامک میرزایی در پایان نامه‌اش مسئولیت عواقب این اعتصاب را متوجه مامورین امنیتی وزارت اطلاعات و عوامل قضایی دخیل در پرونده دانسته است.

درحالی که پرونده این زندانی به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر ارجاع شده است، جلسه تجدیدنظر این فعال ترک (آذری) تاکنون دوبار و بهانه‌های نبود قاضی پرونده و عدم وجود مستندات لازمه اعم از کیفرخواست، دادنامه صادره از دادگاه بدوی، نامه اعتراضی وکیل این زندانی و آخرین دفاعیه بازپرسی و دادگاه بدوی در پرونده، به تعویق افتاده است و تا زمان تکمیل پروند برگزار نخواهد شد.

میرزایی فعال ترک (آذری) که از بیست‌ و سوم تیر ماه ۹۵، در پارس‌آباد مغان بدون ارائه حکم قضایی بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل شد، سرانجام در دادگاه انقلاب بهارستان و به ریاست قاضی حسنی به ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به طبس محکوم شد.

یک منبع مطلع در رابطه با محاکمه این فعال ترک به گزارشگر هرانا گفته بود:” سیامک میرزایی پس از بازداشت با اتهام تبلیغ علیه نظام تفهیم اتهام شد و سپس به زندان اوین در تهران منتقل شد. پس از انتقال به تهران، اتهام این زندانی سیاسی به تشکیل جمعیت غیر قانونی تغییر یافت و در دادگاه انقلاب بهارستان به ریاست قاضی حسنی به اتهام تشکیل جمعیت غیرقانونی، بدون مدارک و شهواد کافی و حتی ذکر عنوان جمعیت موردنظر به به ۱۰ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به طبس محکوم شد.”

سیامک میرزایی دانشجوی محروم از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است که پیشتر در سال ۱۳۹۰ در خصوص پرونده دیگری به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید