خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت مطلب احمدیان؛ تبدیل قرار در پرونده جدید

گزارشی از آخرین وضعیت مطلب احمدیان؛ تبدیل قرار در پرونده جدید

خبرگزاری هرانا – قرار بازداشت مطلب احمدیان زندانی امنیتی محبوس در زندان سنندج در رابطه با یکی از پرونده هایش با اتهام مشارکت در ارتکاب قتل پس از گذشت حدود ۷ سال، به قرار وثیقه تبدیل شده است. آقای احمدیان پیش تر در پرونده دیگری به اتهام محاربه به ۲۵ سال حبس تعزیری و ۶ سال حبس در تبعید به زندان میناب محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مطلب احمدیان در مهرماه ۱۳۸۹ بازداشت و از آن زمان، با سه پرونده قضایی با اتهام های محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب اپوزیسیون کرد، مشارکت در ارتکاب قتل و همچنین پرونده ای مربوط به تخلفات زندان مواجه شده است.

آقای احمدیان، ۳۱ ساله اهل بانه، در ۱۳ مهرماه ۱۳۸۹ بازداشت و در پرونده اول خود پس از حدود ۲۳۰ روز تحمل سلول انفرادی، به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب اپوزیسیون کرد، به ۲۵ سال حبس تعزیری و ۶ سال حبس در تبعید به زندان میناب محکوم شد.

مورخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵، این زندانی امنیتی به زندان سقز منتقل شد و پرونده جدیدی علیه اش مفتوح شد که درنهایت از اتهام مطروحه تبرئه و دوباره به زندان سنندج منتقل شد.

یک منبع مطلع در مورد اتهامات مطروحه در پرونده جدید به گزارشگر هرانا گفته بود: “گفته اند اسلحه ای در زندان سقز پیدا شده و یکی از زندانیان در مورد آقای احمدیان اعتراف کرده است. این درحالی است که وی مدت یک سال بود در زندان سنندج نگهداری می‌شد و نمی‌توانسته در مورد چنین اتهامی مشارکت داشته باشد.”

پرونده دیگر آقای احمدیان در رابطه با وقوع یک فقره قتل در حین سرقت از یک طلافروشی تشکیل شده است.

 در حالی که این زندانی بعنوان متهم ردیف اول در ارتکاب قتل حین سرقت از یک طلافروشی پیش تر محاکمه و تبرئه شده بود، در همان پرونده این بار با اتهام مشارکت در ارتکاب قتل به عنوان متهم ردیف دوم متهم شده است که طی روزهای گذشته، پس از گذشت حدود ۷ سال از زمان بازداشت و تشکیل این پرونده، قرار وثیقه ای به ارزش ۵ میلیارد تومان برای وی صادر شد.

آقای مطلب احمدیان هم اکنون در زندان سنندج دوره محکومیت خود را سپری می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید