خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ساعت ۲۳:۱۵:۰۱

    خانه  > سایر گروهها  >  یکی از قضات پرونده کهریزک برای تحمل ۱۵ سال حبس به زندان رفت

یکی از قضات پرونده کهریزک برای تحمل ۱۵ سال حبس به زندان رفت

خبرگزاری هرانا – سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت علی اکبر حیدری‌فر، یکی از سه مقام قضایی درگیر در پرونده کهریزک به ۱۵ سال حبس خبر داد. با این حال وی تصریح کرد این قاضی چند پرونده جداگانه دارد و الزاما محکومیت وی در ارتباط با موضوع کهریزک نیست. بعضی منابع غیررسمی حضور او در زندان را در ارتباط با اتهامات مالی از جمله اختلاس و ارتشا عنوان کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری به عنوان رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در شبکه‌های مجازی مطرح شده که «ع.الف – ح .ف» یکی از قضات در پرونده کهریزک به اتهام فساد اقتصادی بازداشت شده است؟ گفت: “این فرد دو پرونده دارد، یکی هنوز به نتیجه نرسیده و در دادسراست. در پرونده قبلی وی دو سه اتهام وجود داشت که نسبت به هر کدام محکومیت گرفته و سنگین است، با توجه به اینکه باید اشد مجازات برای وی اجرا شود، برای این فرد حکم ۱۵ سال حبس صادر شده است”.

این اظهارات در شرایطی بیان شده که در روزهای اخیر، برخی از سایت های منتقد حکومت، اخباری را در مورد به حبس افتادن آقای حیدری‌فر در زندان اوین به خاطر جرایم مالی منتشر کرده بودند.

علی‌اکبر حیدری‌فر (دادیار سابق دادسرای امنیت تهران)، به همراه سعید مرتضوی (دادستان سابق تهران) و حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد (معاون سابق امنیت دادستان) نقش اصلی را در انتقال ده ها نفر از بازداشت شدگان اعتراضات انتخاباتی ۱۳۸۸ به بازداشتگاه کهریزک برعهده داشتند.

تنها چند روز پس از انتقال این بازداشت شدگان به کهریزک، محسن روح الامینی، امیر جوادی فر و محمد کامرانی بر اثر ضرب و جرح و بدرفتاری جان دادند. رامین قهرمانی و احمد نجاتی کارگر نیز، به فاصله کوتاهی پس از آزادی از کهریزک، بر اثر جراحات دوران بازداشت درگذشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید