خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  یکسال بلاتکلیفی علی زاهد، زندانی سیاسی محبوس در اوین

یکسال بلاتکلیفی علی زاهد، زندانی سیاسی محبوس در اوین

خبرگزاری هرانا – علی زاهد، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ زندان اوین در پی نقض حکم حبس ابد، بیش از یک سال است که در بلاتکلیفی به‌سر می‌برد. پرونده این زندانی سیاسی جهت رسیدگی مجدد به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران ارجاع شده است با این حال همچنان هیچ اطلاعی از تعیین تاریخ و موعد رسیدگی به این پرونده در کار نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم حبس ابد علی زاهد، حدود یک سال پیش توسط “قاضی رازینی” در دیوان‌عالی کشور نقض شد. پرونده وی طی چند ماه اخیر برای بررسی مجدد به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران ارجاع شده است با اینحال و علیرغم گذشت زمان کماکان از تعیین زمان دادرسی خبری نیست.

علی زاهد زندانی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در دادگاه بدوی به اعدام محکوم شد که این حکم در مرحله تجدیدنظر با یک درجه تخفیف، به حبس ابد تقلیل یافت.

اعاده دادرسی پرونده علی زاهد، در آبان‌ماه سال گذشته پذیرفته شد و  حکم صادره مبنی بر حبس ابد برای وی توسط “قاضی رازینی” در دیوان‌عالی کشور نقض شد. بر اساس رویه قضایی معمول طی چند ماه اخیر، پرونده وی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران ارجاع شده اما همچنان در انتظار تعیین وقت برگزاری دادگاه است.

علی زاهد ۴۸ ساله، متاهل و دارای یک فرزند، که اردیبهشت ماه ۱۳۸۷ از سوی ماموران وزارت اطلاعات دستگیر و به اداره اطلاعات شیراز سپس زندان اوین منتقل شد، در مرحله بدوی به اعدام و سپس با یک درجه تخفیف به حبس ابد محکوم شد.

دلیل اولیه بازداشت آقای زاهد، دوستی با محسن اسلامیان عنوان شد. اسلامیان متولد سال ۱۳۶۶، اهل شیراز، دانشجو و مجرد که در فروردین ماه سال ۱۳۸۸ به اتهام ارتباط با انجمن پادشاهی و مشارکت در بمب گذاری حسینیه  رهپویان شیراز اعدام شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید