خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶, 21st of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ساعت ۲۳:۱۰:۱۸

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  حکم وزیر نفت؛ تلاشی برای کاستن از تبعیض به‌ کارگیری‌ بانوان درصنعت‌ نفت

حکم وزیر نفت؛ تلاشی برای کاستن از تبعیض به‌ کارگیری‌ بانوان درصنعت‌ نفت

خبرگزاری هرانا – وزیر نفت در حکمی مواردی از رفع تبعیض در جذب و به کارگیری بانوان در مشاغل و سمت ‌های متناسب با توانمندی‌های آنها را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از قانون، وزیر نفت در حکمی مواردی از رفع تبعیض در جذب و به کارگیری بانوان در مشاغل و سمت ‌های متناسب با توانمندی‌های آنها را ابلاغ کرد.

در حکم بیژن زنگنه آمده است: “علاوه بر مشاغل و سمت‌هایی که بنا به طبیعت یا ماهیت آنها، الزاما باید توسط بانوان اداره شوند، در دیگر موارد جذب و استخدام جدید و هرگونه به کارگیری نیروی انسانی به هر عنوان و به هر شکل، اعمال هیچ گونه تبعیضی برای بانوان مجاز نیست، البته اشتغال در سمت های اقماری، کار در سکوهای نفتی و گاز از این حکم مستثنی است”.

در ادامه این حکم تاکید شده است: “بانوانی که در تاریخ ابلاغ این مصوبه در سمت های اقماری مشغول فعالیت هستند و همچنان درخواست ادامه خدمت در آن سمت‌ها را دارند، می توانند به فعالیت خود ادامه دهند”.

زنگنه تاکید کرده است: “لازم است در صدور مجوز استخدام، انتصاب، ارتقا، کاریابی و به کارگیری یا تبدیل وضعیت افراد نیز مفاد حکم بند «۱» فوق کاملا مراعات شود”.

در این حکم آمده است: “معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی مکلف است در صورتی که در شرایط احراز سمت‌ها و مشاغل، شرایط تبعیض آمیزی اعمال شده باشد، نسبت به رفع آن اقدام و نتیجه را گزارش کنند”.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید