خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  شکارچیان غیرقانونی به حبس محکوم شدند / سند

شکارچیان غیرقانونی به حبس محکوم شدند / سند

خبرگزاری هرانا – عاملین شکار قوچ وحشی در پارک ملی قمیشلو به دو سال حبس محکوم شدند. همچنین بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر قوچ یا میش وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)، پاییز سال گذشته نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی قمیشلو در استان اصفهان حین گشت و کنترل در منطقه متوجه صدای شلیک گلوله در ارتفاعات شدند.

رییس پارک ملی قمیشلو در این باره گفت: “محیط بانان به جست و جو پرداخته و حین دوربین کشی دو شکارچی متخلف را مشاهده نمودند”.

جوهری اظهار داشت: “مامورین جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند اما شکارچیان پس از مشاهده محیطبانان ابتدا اسلحه خود را در کوه مخفی نموده، از یکدیگر جدا شده و متواری شدند”.

محیط بانان نیز به چند گروه تقسیم شده و هر دو نفر را پیش از خروج از منطقه دستگیر نمودند.

مامورین در بررسی محل اولیه مشاهده متخلفین لاشه یک قوچ وحشی را که بر اثر شلیک گلوله ازبین رفته بود کشف نمودند.

هر دو شکارچی متخلف پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

متخلفین در جریان بازجویی ها تاکنون به محل اختفای اسلحه که احتمالا جنگی و قاچاق بوده است اعتراف ننموده اند.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری نجف آباد، دادگاه با استناد به گزارش نیروهای محیط زیست، کشف لاشه شکار، اعترافات نامبردگان و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهمان را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه هر یک از متهمان را به تحمل دو سال حبس محکوم نمود.

همچنین بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر قوچ یا میش وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهمین می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نمایند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید