خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, دگرباشان جنسی, گزارش تصویری  >  مستند کوتاه “حقوق بشر در همه جا” در حمایت از دگرباشان جنسی ایران / ویدیو

مستند کوتاه “حقوق بشر در همه جا” در حمایت از دگرباشان جنسی ایران / ویدیو

خبرگزاری هرانا – جمعی از فعالان حقوق دگرباشان جنسی در ایران به هدف معرفی کردن بهتر اقلیت های جنسی و دگرباشان ایرانی با مشارکت فعالان داخل کشور اقدام به تولید مستند کوتاهی به نام “حقوق بشر در همه جا” کرده است. این ویدیو را میتوانید در ادامه ببینید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مستند کوتاه “حقوق بشر در همه جا” هدف شناساندن بهتر مفهوم دگرباشی جنسی و مطالبه حقوق این دسته از جامعه را دنبال می کند.

مهرداد همتی تهیه کننده این مستند در گفتگو با هرانا توضیح می دهد ” این مستند یک کار فراگروهی و جناحی است که برای رساندن صدای بچه های رنگین کمانی داخل ایران و شنیدن خواسته های آنان ساخته شده است.”

وی از الیاس اسلامی منش دستیار تهیه این مستند ذکر نام می کند ولی ترجیح می دهد هویت سایر دست اندرکاران این اثر به دلیل شرایط دشوار دگرباشان ایرانی محفوظ بماند.

آقای همتی اضافه می کند “این اولین تجربه ما است. امکانات ما کم بود با اینحال سعی کردیم با مشارکت دوستان رنگین کمانی داخل کشور که در پاسخ به فراخوان ما برای ارسال ویدیو مشارکت کرده بودند این مستند را بسازیم”

این فعال حقوق دگرباشان جنسی اظهار امیدواری کرد هموطنان این مستند که با ساده ترین امکانات اما با صدای دگرباشانی ایرانی داخل کشور ساخته شده است را ببینند، سخنان آنها را بشوند و برای ابقای حقوق آنان در کنار آنان تلاش کنند.

* رنگین کمانی اصطلاحی است که به عضو جامعه دگرباشان جنسی اطلاق می شود.

لینک به ویدیو در یوتوب: https://youtu.be/DK1wvT1r33c

لینک به ویدیو در تلگرام: https://t.me/hranews/12306

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید