خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  عضو کمیسیون قضایی مجلس: اخبار کذب و مصادیق جاسوسی، علت بازداشت برخی مدیران کانال‌های تلگرامی

عضو کمیسیون قضایی مجلس: اخبار کذب و مصادیق جاسوسی، علت بازداشت برخی مدیران کانال‌های تلگرامی

خبرگزاری هرانا – عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت که “بازداشت‌ مدیران کانال‌‌ تلگرامی به علت انتشار اخبار کذب خسارت‌بار بوده به علاوه اینکه برخی از آنان مصداق جاسوسی نیز محسوب می‌‌شده است، و اقدام قوه قضاییه نیز در همین راستا بوده است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ،‌ درباره باز داشت چند تن از مدیران کانال‌های تلگرامی، گفت: “آنچه در بعضی از کانال‌های تلگرامی نشر می‌شود یک مجموعه اخبار کذب است که مربوط به اطلاعات محرمانه و درونی دستگاه‌ها می‌باشد”.

وی ادامه داد: “با رصد و پیگیری‌های طولانی که بر روی عوامل انتشار برخی از اخبار کذب یا محرمانه صورت گرفته است آنها بازداشت شدند”.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: “عمده بازداشت‌ها به علت انتشار اخبار کذب خسارت‌بار بوده به علاوه اینکه برخی از آنان مصداق جاسوسی نیز محسوب می‌‌شده است، که اینگونه اخبار در چنین شبکه‌هایی که همگان اعم از دشمنان و جاسوسان نیز به آنها دسترسی دارند از مصادیق جرم است و بر همین مبنا باید با آن برخورد می‌شود و اقدام قوه قضاییه نیز در همین راستا بوده است”.

لازم به یادآوری است که جمعی از خانواده‌های مدیران کانال‌های تلگرامی هفته گذشته از نحوه عملکرد قوه قضاییه در رسیدگی به این پرونده به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی شکایت کردند.

بیش از سه ماه از دستگیری مدیران کانال‌های تلگرامی گذشته است و پرونده این افراد در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران در حال رسیدگی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید