خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶, 22nd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۱۵ ساعت ۱۸:۲۱:۰۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, زنان  >  سرعت ابتلای زنان به ایدز شدت گرفته

سرعت ابتلای زنان به ایدز شدت گرفته

خبرگزاری هرانا – مدیرکل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه سرعت ابتلای زنان به بیماری ایدز شدت گرفته است، گفت که این روند افزایشی در حالی است که بسیاری از زنان قربانی در چارچوب روابط زناشویی به بیماری ایدز مبتلا شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، شیرین احمدنیا، مدیرکل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی با بیان اینکه بیماری ایدز به سرعت به چهارمین علت مرگ و میر در جهان امروز تبدیل شده است، گفت: “به‌رغم اینکه مردان در ابتدا بیشترین قربانیان این بیماری بودند، اما اکنون شاهد آن هستیم که نرخ ابتلا به ایدز با سرعت بیشتری نزد زنان در مقایسه با مردان در حال افزایش است و این درحالی است که زنان جوان بیشتر در معرض خطر ابتلا قرار دارند”.

مدیرکل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی در همین خصوص ادامه داد: “آنچه نگرانی‌ها در مورد ایدز را در ایران بیشتر می‌کند؛ مربوط به بالارفتن تعداد موارد ابتلا از طریق ارتباطات جنسی محافظت نشده در مقایسه با سایر روش‌های انتقال ویروس است که ما آن را به نام موج سوم ایدز در ایران می‌شناسیم”.

احمدنیا افزود: “متاسفانه در میان زنان مبتلا به بیماری ایدز، نسبت قابل توجهی را افرادی تشکیل می‌دهند که در چارچوب روابط زناشویی ابتلا شده‌اند، این بدان معنا است که از طریق همسرشان و در چارچوب محیط خانواده و در نقش همسر و مادر بیمار شده‌اند”.

مدیرکل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی در خصوص طرح‌های در دست اقدام برای آموزش به دانش‌آموزان جهت پیشگیری گفت: “برای افزایش اطلاعات جامعه در خصوص بیماری ایدز و آگاهی طبقات مختلف در این زمینه با همکاری آموزش و پرورش کلاس‌های آموزشی را برای دانش‌آموزان ترتیب خواهیم داد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید