خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دو تجمع صنفی و اعتراضی برگزار شد

دو تجمع صنفی و اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – کارگران بازنشسته مجتمع کشت وصنعت نی شکر هفت‌تپه و شماری از شرکت‌کنندگان در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی سال ۹۶ در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع خبری از گسترده شدن اعتراضات صنفی کارگران بازنشسته مجتمع کشت وصنعت نی شکر هفت‌تپه خبر می‌دهند.

کارگران مجتمع کشت وصنعت نی شکر هفت تپه که در اجتماع امروز؛‌ تعداد آنها تا ۳۵۰ نفر برآورد شده است؛ می‌گویند: “از اسفند ماه سال ۹۴تا هم اکنون بازنشسته شده‌اند اما هنوز نتوانسته‌اند مطالبات بازنشستگی خود را  از کارفرمای دریافت کنند”.

به گفته این کارگران که پیش از بازنشستگی در بخش‌های مختلف صنعتی وکشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپه مشغول کاربوده‌اند اما از اسفند ماه سال ۹۴ که بازنشسته شده‌اند کارفرما توجهی به پرداخت مطالبات بازنشستگی آنان نمی‌کند.

از قرار معلوم جدا از کارگران مورد نظر گروه دیگری از کارگران بازنشسته که در اجتماع امروز حاضر بوده‌اند، مدعی‌اند بیش از یکسال است که سنوات بازنشستگی آنان پرداخت نشده است.

در عین حال گروه دیگری از کارگران بازنشسته این مجتمع که هنوز نتوانسته‌اند مطالبات بازنشستگی خود را از کارفرما دریافت کنند در این اجتماع چند روزه همکاران خود را همراهی می‌کنند.

همچنین پرداخت شدن حق بهره‌برداری و پاداش سالهای ۹۴ و ۹۵ از دیگر خواسته‌های این گروه از کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه است.

بازهم تجمع اعتراضی مقابل وزارت بهداشت

به گزارش فارس، شماری از شرکت‌کنندگان در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی سال ۹۶، برای اعتراض به عدم مطابقت کارنامه با نمره‌ها و رتبه‌ها و افشای سؤالات این آزمون امروز مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

تعدادی از شرکت کنندگان آزمون دستیاری تخصصی پزشکی سال ۹۶، امروز مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

تجمع کنندگان نسبت به عدم مطابقت کارنامه با نمره‌ها و رتبه‌ها و لو رفتن سوالات این آزمون اعتراض دارند.

شهرام یکی از متقاضیان آزمون دستیاری گفت: “تعدادی از افراد با نمره‌های بالاتر، ضرایب درسی کمی به آن‌ها تعلق گرفت و برعکس بودند افرادی که نمره کمتری داشتند اما ضرایب درسی بالاتری داشتند”.

وی ادامه داد: “همچنین سوالات آزمون قبل از برگزاری لو رفته بود و تعدادی از دانشجویان از سوالات خبر داشتند. تعدادی از دوستان قبل از شروع امتحان سوال و جواب‌ها را به هم می‌گفتند”.

شهرام در پایان گفت: “اعتراض خود را به لو رفتن سوالات و عدم تطابق کارنامه و رتبه افراد را به سازمان سنجش پزشکی اعلام کردیم اما آنها این موضوع را نپذیرفتند به همین دلیل ما امروز برای اعلام اعتراض خود مقابل وزارت بهداشت تجمع کرده‌ایم و در صورتی که به وضعیت ما رسیدگی نشود هفته آینده مقابل مجلس جمع خواهیم شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید