خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بهنام موسیوند با پایان محکومیت از زندان آزاد شد

بهنام موسیوند با پایان محکومیت از زندان آزاد شد

خبرگزاری هرانا – ساعاتی قبل بهنام موسیوند زندانی سیاسی محبوس در سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، با پایان محکومیت از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه دهم خردادماه ۱۳۹۶، بهنام موسوند با پایان محکومیت از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

بهنام موسیوند، فعال مدنی در پرونده ای همراه با آرش صادقی، گلرخ ایرائی و نوید کامران به یکسال حبس تعزیری با احتساب اجرایی شدن محکومیت دوسال حبس تعلیقی از بابت پرونده پیشین محکوم شد که این حکم  تیرماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به به ۱۲ ماه تقلیل یافت.

این فعال مدنی دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵جهت تحمل دوران محکومیت خود را به زندان اوین معرفی کرد و به سالن ۱۰ بند ۸ این زندان منتقل شده بود. وی مهرماه ۱۳۹۵، به زندان رجایی‌شهر کرج تبعید و پس از چند روز از قرنطینه این زندان به بند ۴ سالن ۱۲ زندانیان سیاسی انتقال یافت.

در ایام تحمل حبس گزارشاتی از بدرفتاری و محرومیت او از خدمات درمانی منتشر شد از جمله گزارش شد در ۷ دی ماه ۹۵ به دلیل نپوشیدن لباس های “آلوده” زندان بهمراه دستبند و پابند، در زندان رجایی شهر کرج از اعزام به بیمارستان محروم ماند. این زندانی که از مشکلات روده رنج می‌برد و علی‌رغم صدور مجوز دادستانی و داشتن نوبت جراحی به بیمارستان اعزام نشده بود هر چند نهایتا وی دهم دی ماه همان سال به مرخصی درمانی اعزام شد.

در موردی دیگر گزارش شد مورخ ۲۲ آذرماه، این زندانی سیاسی بیمار درحالی که با ویلچر درحال اعزام به بیمارستان بود، به دلیل نپوشیدن لباس زندان بهمراه دستبند و پابند مورد ضرب و شتم و آزار اذیت قرار گرفته بود، هر چند وی نهایتا به بیمارستان اعزام شد اما بدون دریافت خدمات پزشکی لازم بار دیگر به زندان بازگردانده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید