خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ساعت ۱۸:۳۰:۲۱

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام، شلاق و تبعید برای دو متهم در تهران

صدور حکم اعدام، شلاق و تبعید برای دو متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – شعبه پنجم دادگاه کیفری تهران متهمی را به خاطر رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه شلاق و یک سال تبعید به یکی از شهرهای دورافتاده محکوم کرد. همزمان در پرونده ای دیگر، فرد سابقه‌دار که قبل از سرقت مسلحانه از طلافروشی خانی‌آباد، متهم به ارتکاب قتل شده بود دیروز برای دومین بار به قصاص محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، پنجم شهریور پارسال زن ۲۷ ساله‌ای به‌ نام «رویا» به اداره آگاهی تهران رفت و از مردی به‌ نام «حمید» – ۳۲ ساله – شکایت کرد. او گفت: «مرد جوان من را به خلوتگاهش در شمال تهران کشانده و بعد هم نقشه شوم‌اش را اجرا کرد.»

پس از این شکایت، حمید با ردیابی‌های پلیسی در خانه‌اش دستگیر شد و با صدور قرار از طرف بازپرس به زندان افتاد تا این که دیروز در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی «بابایی» و با حضور «قاضی تولیت» – مستشار دادگاه – محاکمه شد. در ابتدای جلسه دادگاه زن جوان در جایگاه ایستاد و در شرح واقعه گفت: «تقریباً سه ماه قبل از این ماجرای تلخ، حمید به عنوان بیمار به مطبی که منشی‌اش بودم مراجعه کرد و پس از چند جلسه دیدار به من اظهار علاقه کرد و خواستار ازدواج با من شد تا این که یک روز از من خواست برای آشنایی با خانواده‌اش به دیدن آنها بروم اما او به این بهانه مرا به آپارتمانش کشاند و ضمن آزار و اذیت، به من تعرض کرد.»

سپس «حمید» در دفاع از خود گفت: «قبول دارم که در این مدت با رویا دوست بودم و حتی با او رابطه داشتم اما این رابطه به خواسته خودش بوده و ادعای تعرض به او را قبول ندارم. من فریبش نداده‌ام بلکه او با پای خودش به آپارتمانم آمده بود.»

قضات پس از شنیدن اظهارات متهم با توجه به اسناد پزشکی قانونی او را به خاطر رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه شلاق و یک سال تبعید به یکی از شهرهای دورافتاده محکوم کردند.

اعدام برای سارق مسلح طلافروشی خانی آباد تهران

به گزارش رکنا، مجرم سابقه‌دار که قبل از سرقت مسلحانه از طلافروشی خانی‌آباد، دست به قتل زده بود دیروز برای دومین بار به قصاص محکوم شد.

این محکم ۳۲ساله که که بیستم مرداد ۹۴ همراه با دوستانش به طلافروشی سهرابی در خانی‌آباد دستبرد زده و چهار کیلو گرم طلا سرقت کرده بود پس از دستگیری پرده از جنایتی که ۲۰ روز قبل درخیابان ۱۳ آبان تهران رقم زده بود برداشت و به قتل یکی از دوستانش به نام احمد اعتراف کرد. وی از سوی قضات دادگاه به قصاص محکوم شده بود، اما قضات دیوان عالی کشور حکم صادره را شکستند و خواستار رسیدگی دوباره به پرونده شدند. به این ترتیب وی صبح دوشنبه برای دومین بار پای میز محاکمه ایستاد و ادعا کرد در در دفاع از خودش ناچار به چاقو کشی شده است.وی برای اثبات این ادعا چهار شاهد را نیز به دادگاه معرفی کرد.

قضات دادگاه اما پس از بررسی پرونده ادعای این محکوم رانپذیرفتند و دیروز برای دومین بار حکم به قصاص وی صادر کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید