خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  دستگیری چهار شهروند به دلیل انتشار فیلم تخلف پلیس آبادان

دستگیری چهار شهروند به دلیل انتشار فیلم تخلف پلیس آبادان

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی آبادان از دستگیری چهار تن از عوامل انتشار فیلمی در فضای مجازی خبر داد که احتمالا جنبه هایی از نقض قانون توسط ماموران این ارگان را نشان می داد. وی مدعی شد عوامل انتشار این فیلم قصد بدنام کردن پلیس را داشته اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، سرهنگ سید محسن تقی زاده با اشاره به انتشار فیلمی در شبکه های مجازی که نشان از ورود غیرمجاز و اشتباه ماموران کلانتری ۱۱ ولیعصر به خانه ای در منطقه فیه و زخمی شدن صاحبخانه داشت، گفت: “پس از انتشار این فیلم، دستور دستگیری عاملان انتشار این فیلم صادر شد”.

وی با اشاره به تشکیل پرونده مذکور در ۱۹ اردیبهشت ماه امسال، در خصوص موضوع حادث شده افزود: “ماموران کلانتری ۱۱ ولیعصر با در دست داشتن حکم قضایی برای دستگیری یکی از متهمان به منطقه فیه آبادان رفته و وقتی قصد ورود به مخفیگاه این متهم را داشتند مردی میانسال به مقابل در خانه متهم آمده و ادعا کرده که متهم در این خانه زندگی نمی کند”.

تقی زاده اظهار کرد: “ماموران در حالیکه حکم قضایی به دست قصد ورود به خانه را داشتند، مرد یاد شده شروع به فحاشی به ماموران کرده و سپس به سمت پنجره خانه رفته و با دست اقدام به شکستن شیشه و خودزنی می کند”.

وی تصریح کرد: “پس از این اقدام مرد، رئیس کلانتری ۱۱ که در محل حضور داشت اقدام به آرام کردن مرد عصبانی می کند و ماموران با دیدن این صحنه بدون آنکه وارد خانه شوند عملیات خود را متوقف و به کلانتری بازمی گردند”.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان با اشاره به یکی بودن پلاک خانه ای که مرد میانسال اقدام به خودزنی کرده با پلاک خانه ای که در حکم قضایی نوشته شده است، گفت: “در تحقیقات پلیسی مشخص شد ملک مذکور بخشی از خانه مرد تحت تعقیب است که به مردم میانسال که از کارمندان بازنشسته بانک است، فروخته شده است”.

تقی زاده افزود: “دلیل اعتراض مردم میانسال نیز از این رو بود و هیچ درگیری میان ماموران و مرد میانسال رخ نداد”.

وی با اشاره به انتشار فیلم مربوطه در فضای مجازی توسط برخی افراد انجام شد، اظهار کرد: “موضوع شناسایی و دستگیری انتشار دهندگان این فیلم در دستور کار ماموران پلیس فتا آبادان قرار گرفت و کارشناسان این واحد نیز با انجام اقدامات فنی و تخصصی موفق به دستگیری چهار متهم انتشار این فیلم شد”.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی آبادان، متهمان یاد شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید