خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  یازده کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار کشته و زخمی شدند

یازده کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار کشته و زخمی شدند

خبرگزاری هرانا ـ ظرف روزهای گذشته به دلیل فقدان ایمنی محیط کار دست کم ۷ کارگر و آتش نشان جان خود را از دست دادند و ۳ کارگر دیگر نیز به هنگام حفاری در خیابان دچار جریق شده و به شدت سوختند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، دو کارگر مقنی و یک آتش نشان در کارخانه شن ماسه شهرستان لنجان بر اثر سقوط در چاه جان باختند.

عمادالسادات مدیرعامل سازمان آتش نشانی فولاد شهر امروزگفت: “در این حادثه که صبح دیروز اتفاق افتاد نیروهای امدادی ساعت ۹ و ۵۲دقیقه به محل حادثه اعزام شدند که پس از آغاز امداد رسانی، یکی از نیروهای این سازمان هنگام ماموریت در چاه سقوط وهر سه نفر جان باختند”.

عماد السادات با اشاره به کمک و امداد رسانی نیروهای آتش نشان از شهرستان نجف آباد و سازمان هلال احمر لنجان و نجف آباد افزود: “جسد نیروی آتش نشان و یکی از کارگران بیرون کشیده شده و هم اکنون در حال خارج کردن کارگر دوم هستیم”.

به گفته وی علت حادثه در حال بررسی است.

دو کارگر ۳۴ و ۳۵ ساله، برادر هستند و محمد بگری هم آتش نشان جان باخته است.

به دستور بازپرس، مسوول شرکت شن ماسه به دلیل رعایت نکردن نظامات دولتی و مقررات مربوط به روابط کارگر و کارفرما بازداشت شد.

مرگ کاربر جرثقیل کارگاه مترو پس از سقوط از ارتفاع ۵۰ متری

به گزارش میزان، سخنگوی اورژانس تهران از مرگ مردی ۴۲ ساله در حادثه سقوط از جرثقیل خبرداد.

حسن عباسی گفت: “ساعت ۱۱ و ۴۳ دقیقه دیروز وقوع حادثه سقوط از جرثقیل در میدان سپاه تهران به اورژانس اعلام شد”.

وی افزود: “بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه که کارگاه مترو آهار بود اعزام و امدادرسانی ها در دستور کار قرار گرفت”.

سخنگوی اورژانس تهران با اشاره به حادثه سقوط از جرثقیل اظهارکرد: “با حضور نیروهای اورژانس مشخص شد مرد ۴۲ ساله‌ای که در ارتفاع ۵۰ متری مشغول کار با جرثقیل بوده به علت نا معلومی به پایین سقوط کرده است”.

عباسی از مرگ مرد ۴۲ ساله در این حادثه خبرداد و اظهارکرد: “متاسفانه این فرد قبل از رسیدن نیروهای اورژانس به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داده بود”.

در اتوبان زنجان-قزوین رخ داد؛ مرگ کارگر ابهری بر اثر سقوط از دکل برق

به گزارش ایلنا، ظهر روز یکشنبه، یکی از کارکنان یک شرکت در ابهر هنگام شستشوی مقره دکل جان باخت.

ظهر دیروز یک جوان ۲۵ ساله در اتوبان زنجان-قزوین و از کارگران یک شرکت در ابهر بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

از قرار معلوم، این جوان که جهت تعویض و شستشوی مقره دکل به بالای دکل برق رفته بود در اثر برق گرفتگی  سقوط  کرده و در دم جان باخت.

ماموران آتش‌نشانی پس از حضور در اتوبان با پیکر بیجان این جوان کارگر مواجه شدند.

مرگ تلخ کارگر معدن سنگ آهک

به گزارش ایلنا، مرد میانسال سرگرم کار در معدن سنگ آهک در ماجرای برق گرفتگی تسلیم مرگ شد.

صبح روز شنبه مرد ۵۱ ساله ای درمعدن سنگ آهن در روستای خواف استان خراسان رضوی سرگرم کار بود که دچار برق گرفتگی شد.

بدین ترتیب تیمی ها از امدادگران و ماموران پلیس در محل حاضر شده و در همان بررسی های ابتدایی مرگ غلام از سوی ماموران تایید شد.

سرهنگ قربانی رییس پلیس خواب در راستای این خبر گفت: با گزارش این حادثه جسد وی به پزشکی قانونی منتقل شده و تحقیقات تکمیلی ادامه دارد.

ظهر روز گذشته اتفاق افتاد؛ فوت سومین کارگر مصدوم فولاد بویراحمد

به گزارش ایلنا، سومین کارگر مصدوم فولاد بویر احمد حوالی ظهر روز شنبه در بیمارستان امیرالمومنین شیراز درگذشت.

قاسم خوش چمن سومین کارگر مصدوم فولاد بویر احمد که از زمان حادثه انفجار این واحد صنعتی در بیمارستان امیرالمومنین شهر شیراز بستری بو، براثر شدت جراحات وارده د حوالی ظهر روز (شنبه/ ششم خردادماه) درگذشت.

با مرگ این کارگر کارخانه فولاد بویراحمد، شمار کشته شدگان این حادثه به سه نفر رسیده است، «زریر حاج بارانی »،«یوسف اکرمی» دو کارگر مصدوم شده فولاد بویراحمد هستند که هفته گذشته براثر شدت جراحات جسمی جان خود را از دست داده بودند.

هرسه این کارگران در جریان حادثه انفجار فولاد بویراحمد دچار سوختگی ۱۰۰ درصدی شده بودند که بلافاصله پس از حادثه برای درمان به بیمارستان امیرالمومنین شیراز منتقل شده بودند.

مرگ یک کارگر ساختمان براثر برق گرفتگی در شوش

به گزارش ایرنا، حادثه برق گرفتگی چهار کارگر ساختمانی در یکی از روستاهای شهرستان شوش در استان خوزستان به مرگ یک نفر از آنان منجر شد.

این حادثه ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه ظهر جمعه در روستای بیت جوحی بخش شاوور شهرستان شوش در شمال استان خوزستان رخ داد.

در این حادثه جوانی ۲۰ ساله به نام “جمال – د” جان باخت و سه کارگر دیگر دچار برق گرفتگی شده و به بیمارستان شوش منتقل شدند.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوش با تائید این حادثه اعلام کرد: “سه مصدوم این حادثه به بیمارستان نظام مافی شوش منتقل شده و تحت درمان هستند”.

در این حادثه سه کارگر ۱۸ ، ۲۲ و ۲۵ ساله دیگر دچار برق گرفتگی شدند.

این کارگران ساختمان در حال کار با دستگاه میکسر بتن بودند که به علت اتصال سیم برق دچار حادثه شدند.

روستای بیت جوحی از توابع بخش شاوور شهرستان شوش در شمال خوزستان است.

بخش شاوور با ۱۲۰ روستا و ۹۰ هزار نفر جمعیت در شمال خوزستان واقع شده است.

سوختگی ۳ نفر کارگر در لوله انتقال گاز شهری در تبریز

به گزارش فارس، مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی تبریز، گفت: “حوالی ساعت ۱ بامداد روز یکشنبه به هنگام حفاری در خیابان منجم، بر اثر بی‌احتیاطی لوله انتقال گاز‌شهری دچار نشت و آتش‌سوزی و موجب آتش‌سوزی و سوختگی سطحی ۳ نفر کارگر شد”.

حسن مطلبی اظهار داشت: “طی گزارشات شهروندان به سامانه ۱۲۵ و اعلام وقوع آتش‌سوزی در لوله انتقال گاز‌شهری در خیابان منجم، ستاد فرماندهی سازمان گروه حریق ایستگاه شماره ۱۰ را جهت پیشگیری و اطفاء عازم محل حادثه کرد”.

وی با اعلام این خبر گفت: بامداد امروز کارگران پیمانکار شرکت گاز به هنگام حفاری با دژ بر، لوله انتقال گاز‌شهری دچار نشت و آتش سوزی شده بود که آتش نشانان ایستگاه ۱۰ گلستان با حضور به موقع اقدام به کنترل حریق و عدم سرایت آتش سوزی به ساختمان‌ها و درختان مجاور شدند”.

مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی تبریز ادامه داد: “آتش‌نشانان با مشاهده شدت حریق، هر چه سریعتر درخواست حضور عوامل شرکت گاز در محل حادثه کرده و پس از قطع‌گاز از سوی عوامل شرکت گاز،آتش‌نشانان اقدام به کنترل و اطفاء کامل حریق کرده و سپس به ایستگاه مربوطه باز گشتند”.

مطلبی خاطر نشان کرد: “متأسفانه در اثر این حادثه سه نفر از کارگران دچار سوختگی سطحی شده بودند که امیدواریم چندان جدی نباشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید