خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  یک زندانی در خرم آباد اعدام شد

یک زندانی در خرم آباد اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز جمعه ۵ خرداد ماه، یک زندانی با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” در زندان پارسیلون خرم آباد اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سپیده دم روز جمعه ۵ خردادماه ۱۳۹۶، حکم اعدام یک زندانی با اتهام “حمل و نگهداری ۸۵۰ گرم هرویین”، در زندان پارسیلون خرم آباد واقع در استان لرستان، اجرا شد.

هویت احراز شده این زندانی توسط هرانا، “مرتضی ثنایی فرزند حسین،  ۴۴ ساله، دارای دو فرزند و ساکن شهر برازجان از توابع دشتستان استان بوشهر است.

هرانا پیشتر در گزارشی از توقف حکم اعدام آقای ثنایی و بازگشت وی به بند خبر داده بود.

لازم به یادآوری است نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل به این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این گزارش از سوی رسانه‌های رسمی اطلاع رسانی نشده است.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

گفتنی است که بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید