خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  جعفر اقدامی و بهزاد ترحمی به مرخصی اعزام شدند

جعفر اقدامی و بهزاد ترحمی به مرخصی اعزام شدند

خبرگزاری هرانا – جعفر (شاهین) اقدامی و بهزاد ترحمی دو زندانی سیاسی و امنیتی، امروز از زندان رجایی شهر کرج به مرخصی پنج روزه اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۷ خردادماه ۱۳۹۶، جعفر اقدامی و بهزاد ترحمی از زندانیان سیاسی و امنیتی سالن ۱۲ زندان رجایی‌شهر کرج به مرخصی پنج روزه اعزام شدند.

جعفر اقدامی آخرین بار در هشتم شهریور ماه ۱۳۸۷ و در حالی که تنها چهار ماه از آزادی اش می گذاشت، پس از شرکت در مراسم سالگرد قربانیان دهه شصت در خاوران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد، وی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به پنج سال زندان محکوم شد و این حکم پس از اعتراض دادستانی در مرحله ی تجدید نظر به ده سال افزایش یافت.

این زندانی سیاسی پس از حدود دو سال تحمل حبس از بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

شاهین (جعفر) اقدامی پیش از این نیز نیز در سال های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۰ بازداشت و زندانی شده بود، وی در تیرماه ۱۳۷۸ و همزمان با اعتراضات کوی دانشگاه، وی از سوی نیروهای لباس شخصی دستگیر و به زیرزمین ساختمان ژاندارمری الغدیر (نام قدیم مرکز) منتقل شد و پس از یک ماه با تودیع کفالت آزاد شد.

آقای اقدامی در سال ۱۳۸۰ نیز به دلیل فعالیت هایش از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به ۶ سال زندان محکوم شد و پس از پایان حبس در اردیبهشت ماه ۱۳۸۷ آزاد شد.

این زندانی سیاسی هم اینک، در هشتمین سال حبس خود در زندان رجایی شهر کرج نگهداری می شود.

بهزاد ترحمی دیگر زندانی اعزام شده به مرخصی است. این زندانی با اتهام همکاری با دول خارجی به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده است.

وی که در سال ۱۳۹۰ بازداشت شده آخرین ماههای دوران حبس خود را سپری می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید