خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  دادستان فردیس از دستگیری فردی که مدعی ارتباط با امام زمان بود خبر داد

دادستان فردیس از دستگیری فردی که مدعی ارتباط با امام زمان بود خبر داد

خبرگزاری هرانا ـ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس از دستگیری فردی خبر داد که مدعی ارتباط با امام زمان بود. مشخص نیست با توجه به خلاها و ابهامات قانونی چگونه طرح اتهام و اقامه دعوا در مورد مدعیان ارتباط با امام زمان صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دادگستری استان البرز، حسن جهانشاهلو از بازداشت فردی خبر داد که با ادعای ارتباط با امام زمان اقدام به اخاذی از مردم می‌کرده است.

وی افزود: “این فرد میانسال با این ادعا که با امام زمان ارتباط دارد اقدام به دریافت وجوه از مردم در قبال رساندن نامه‌ها و نیز دریافت پاسخ می‌کرده است”.

دادستان عمومی و انقلاب فردیس با اشاره به اینکه یکی از نامه هایی که وی مدعی بوده پاسخ امام زمان است با دست خط خودش نوشته شده گفت: “متاسفانه وی سوء استفاده از باورهای مذهبی را تا جایی رسانده بود که تعدادی از بانوان اغفال شده محل فعالیت وی را زیارت می‌کردند”.

وی ادامه داد: “پرونده قضایی برای این فرد تشکیل و برای بررسی اختلالات روانی احتمالی به پزشکی قانونی معرفی شد که پزشکی قانونی پس از بررسی‌ اعلام کرد وی سالم بوده و با آگاهی دست به این اقدامات می‌زده است”.

جهانشاهلو با توصیه به مردم برای افزایش آگاهی‌های دینی خود گفت: “مردم نباید اجازه دهند عده‌ای فرصت طلب با استفاده از احساسات و باورهای دینی آن‌ها، زمینه سوء استفاده خود را فراهم کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید