خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, اندیشه و بیان, زندانیان  >  برگزاری دادگاه امین افشار نادری، زندانی مسیحی به تعویق افتاد

برگزاری دادگاه امین افشار نادری، زندانی مسیحی به تعویق افتاد

خبرگزاری هرانا ـ دادگاه امین افشار نادری، زندانی نوکیش مسیحی زندان اوین که قرار بود امروز برگزار شود، با در خواست وکیل مدافع این زندانی به روزهای آینده موکول شد. آقای افشار نادری به همراه هادی عسگری از شهریورماه ۹۵ در بازداشت به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه امین افشار نادری، زندانی نوکیش مسیحی زندان اوین که قرار بود امروز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶، برگزار شود، با در خواست خانم شیما قوشه وکیل مدافع این زندانی به روزهای آینده موکول گردید.

خانم قوشه وکیل مدافع امین افشار نادری علت این درخواست تعویق را نیاز به زمان بیشتر برای مطالعه پرونده اعلام داشت.

امین افشار نادری اولین بار در سال ۹۳ به اتهام عضویت در کلیسای خانگی بازداشت شد و پس از ۴۰ روز بازجویی و تحمل سلول انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین، با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

آقای نادری مورخ ۵ شهریور ۹۵ همراه ۱۳ شهروند دیگر در فیروزکوه بازداشت و مدت ۸۲ روز را در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ گذراند. سپس به اندرزگاه ۴ زندان اوین منتقل شد. پرونده وی در مرحله بازپرسی به طور بلاتکلیف باقی مانده است.

یک منبع آگاه از این پرونده به گزارشگر هرانا گفت: “در روز دستگیری تعداد ۱۴ نفر شامل ۷ مرد و ۷ زن، یک نفر ۱۳ ساله و یک خانم ۵۵ ساله دستگیر شده بودند که پنج تن از آنان با نام های «رامئیل بت تمرز، امین افشار نادری، هادی عسگری، محمد ترکمان دهنوی و امیرسامان دشت» به زندان اوین منتقل شدند و بقیه با اخذ تعهد آزاد شدند. اما بعدا ماموران اداره اطلاعات به منزل سه نفر از بازداشت شدگان یورش برده و مقداری از وسایل شان را پس از تفتیش منزل، توقیف کردند. همچنین تعدادی از آنان به اداره اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند.”

در آخرین تحول این پرونده، «رامئیل بت تمرز، امیرسامان دشت و محمد ترکمان دهنوی» با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده اند و «امین افشار نادری و هادی عسگری» علیرغم صدور ۲۰۰ میلیون وثیقه، با خودداری مسئولان دادگاه از پذیرش وثیقه، همچنان به طور بلاتکلیف در زندان اوین نگهداری می شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید