خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ساعت ۲۲:۵۲:۵۸

    خانه  > کارگران  >  هشت کشته و زخمی در سایه فقدان ایمنی محیط کار در روزهای اخیر

هشت کشته و زخمی در سایه فقدان ایمنی محیط کار در روزهای اخیر

خبرگزاری هرانا ـ ظرف روزهای گذشته به دلیل فقدان ایمنی محیط کار دو کارگر جان خود را از دست دادند. یک کارگر جوشکار حدودا ۴۵ ساله که در حال جوشکاری بود از طبقه هشتم سقوط کرد و جان خود را از دست داد. یک کارگر جوشکار دیگر نیز که برای جوشکاری داخل تانکر یک خودرو بود، پس از آتش گرفتن تانکر جان خود را از دست داد. همچنین مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان از مصدوم شدن ۶ آتش نشان در مهار آتش سوزی مغازه فست فود این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، رعایت نکردن اصول ایمنی حین کار در یک کارگاه ساختمانی موجب سقوط مرگبار یک کارگر جوشکار شد.

در پی اعلام این حادثه به سامانه ۱۲۵ بی درنگ با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران آتش نشانان ایستگاه ۴۳ به خیابان شیرازی شمالی اعزام شدند.

بنا به اظهار علی اکبر اشراقی فرمانده ایستگاه ۴۳ آتش نشانی تهران، در یک کارگاه ساختمانی به مساحت تقریبی ۷۰۰ متر مربع که یک مجتمع تجاری ۱۲ طبقه در حال ساخت بود، یک کارگر ساختمانی حدودا ۴۵ ساله در حال جوشکاری بود که به یکباره از طبقه هشتم به طبقه اول سقوط کرد.

وی در ادامه گفت: “نیروهای آتش نشانی بلافاصله به مکانی که این شخص سقوط کرده بود، رفته و با استفاده از تجهیزات مخصوص نجات، این کارگر را بر روی برانکارد مخصوص تثبیت کرده و به سطح زمین انتقال دادند”.

این فرمانده آتش نشانی اظهار داشت: “نیروهای آتش نشانی این کارگر را به عوامل اورژانس تحویل دادند که آنان پس ازانجام معاینات اولیه، متاسفانه فوت وی را تایید کردند”.

وی افزود: “جنازه این شخص برای بررسی چگونگی بروز این حادثه و همچنین علت مرگ تحویل عوامل انتظامی مستقر در محل حادثه شد تا به پزشکی قانونی انتقال یابد”.

مرگ مرد جوشکار داخل تانکر بنزین در مقابل پالایشگاه شازند

به گزارش رکنا، آتش سوزی تانکر یک خودرو هنگام جوشکاری باعث مرگ جوشکار شد.

عصر روز بیست و سوم اردیبهشت ماه، روبروی پالایشگاه شازند، مرد جوشکار حدود ۵۰ ساله ای که برای جوشکاری داخل تانکر یک خودرو شده بود، پس از آتش گرفتن تانکر جان خود را از دست داد.

در بررسی‌های اولیه کارشناسان علت حریق تانکر خودرو، جمع شدن گاز بنزین و بی احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی در هنگام جوشکاری اعلام شد.

مجروح شدن ۶ آتش نشان در حادثه آتش سوزی یک فست فود

به گزارش میزان، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان از مصدوم شدن ۶ آتش نشان در مهار آتش سوزی مغازه فست فود این شهر خبر داد.

مجید فرهانی پور با اشاره به آتش سوزی در این مغازه و مهار آن به دست آتش نشانان گفت: “متاسفانه صاحب مغازه ما را از وجود ۱۰ کپسول گاز بزرگ که در بخشی از مغازه اش نگه داشته بود بی اطلاع گذاشت و درست در هنگامی که پس از مهار آتش، آتش نشانان ما در حال بررسی نهایی موضوع در درون مغازه بودند با انفجار شدید کپسولهای گاز و پرتاب آتش نشانان به بیرون از مغازه مواجه شدند”.

وی که خودش نیز دستها و موهایش بر اثر این انفجار دچار سوختگی شده است، افزود: “از چهار آتش نشان اعزامی به اهواز برای انجام مداوا یکی از ناحیه دستها، مچ پا، صورت و کتف(شکستگی)، دیگری از ناحیه ریه، یکی  از ناحیه صورت و دستهایش و چهارمین آتش نشان نیز از ناحیه صورت دچار سوختگی شده بودند”.

فرهانی پور اظهار کرد: “دو آتش نشان دیگر نیز به بیمارستان امام خمینی مربوط به شرکت پالایش نفت آبادان منتقل شدند. یکی از این آتش نشانان از ناحیه ریه و دیگری از ناحیه صورت، سر و دستهایش دچار سوختگی شد”.

به گفته وی این حادثه ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه شب بیست و دوم اردیبهشت ماه، رخ داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید