خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶, 17th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ساعت ۱۴:۳۶:۵۴

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  با اتهام تخریب محیط زیست؛ صدور حکم حبس و جزای نقدی برای شهروند فومنی / سند

با اتهام تخریب محیط زیست؛ صدور حکم حبس و جزای نقدی برای شهروند فومنی / سند

خبرگزاری هرانا ـ یک شهروند فومنی با اتهام تخریب و تصرف اراضی منطقه حفاظت شده گشت رودخان به یک سال حبس و ۲۲۵ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش خبرزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)، فردی که اقدام به تخریب اراضی در منطقه حفاظت شده گشت رودخان فومن نموده بود به یک سال زندان و دو میلیاردو دویست و پنجاه میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

این فرد که جهت تغییر کاربری و بستر سازی اراضی جهت ساخت و ساز اقدام به تخریب یک هکتار از اراضی داخل منطقه حفاظت شده گشت رودخان و تغییر سیمای طبیعی منطقه نموده بود بعلت تخلف و اقدام غیر قانونی با شکایت اداره حفاظت محیط زیست فومن به دستگاه قضایی معرفی شد.

در جریان رسیدگی به این پرونده در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری فومن متهم به یک سال حبس تعزیری به جهت تخریب محیط زیست و دو میلیارد و دویست پنجاه میلیون ریال (۲,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ریال) جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

سعدی رییس  اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن در این باره گفت: “در رابطه با اجتناب از هرگونه تخریب و تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر مجاز به دهیاران و مردم محلی اطلاع رسانی نموده و به طور فشرده منطقه تحت مدیریت محیط زیست را در برنامه پایش مستمر قرار داده و با هر گونه دگرگونی طبیعت آن بشدت برخورد قانونی بازدارنده را اعمال می نماییم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید