خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  حکم اعدام ۱۶ زندانی در ارومیه تقلیل پیدا کرد

حکم اعدام ۱۶ زندانی در ارومیه تقلیل پیدا کرد

خبرگزاری هرانا ـ به مناسبت «اعیاد شعبانیه و بعثت پیامبر اسلام» از سوی رهبر ایران ۱۶ نفر از محکومین زندان مرکزی ارومیه مشمول تقلیل در احکام اعدام شدند. بر این اساس حکم این زندانیان به حبس ابد تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپرس، علی رضا صفری مدیر زندان با حضور در جمع  زندانیان اندرزگاههای ۱۴ و ۱۵ زندان، با اعلام خبر عفو ۱۶ نفر از زندانیان جرائم مواد مخدر، در خصوص این عفو اظهار داشت: “با عنایت رئیس کل دادگستری استان، مدیر کل زندانها و دادستان عمومی و انقلاب تعدادی از محکومین به اعدام جرائم مواد مخدر که قبلا به کمسیون عفو زندان در خواست داده بودند وبا اظهار ندامت ازاعمال خود پشیمان و توبه کرده اند و پس از بررسی اخلاق و رفتارشان و با توجه به فعالیت های موثر شان در برنامه های فرهگی، تربیتی، قرآنی و اعتقادی از سوی این کمسیون مورد عفو اولیه قرار گرفته و مراتب به مراجع ذیصلاح وکمیسیون استانی ارجاع داده شد”.

وی افزود: “در آنجا نیز مدارکشان بررسی و به کمسیون قوه قضائیه ارسال که در نهایت احکام این افراد با پیشنهاد قوه قضائیه از سوی رهبری نیز مشمول  تقلیل در حکم اعدام به ابد آنان گردیده است”.

وی تاکید کرد کسانی که امید به بازگشت سعادتمندانه به جامعه وکانون گرم خانواده خود دارند باید در فعالیتهای فرهنگی وتربیتی زندان حضوری فعال داشته باشند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید