خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ستوده فاضلی؛ معلمی بازنشسته با وضعیت بیماری و بلاتکلیفی در زندان اوین

ستوده فاضلی؛ معلمی بازنشسته با وضعیت بیماری و بلاتکلیفی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – ستوده فاضلی، زندانی سیاسی ۶۴ ساله در حالی در زندان اوین تحمل حبس می کند که با مشکلات متعدد پزشکی روبروست. وی که پیش تر به سرطان ابتلا داشته و دوره های شیمی درمانی را به تازگی به پایان رسانده بود در کنار مشکلات پزشکی و عدم دادرسی عادلانه مادر خود را در هفته اخیر از دست داده است. علیرغم فوت مادر و عرف سازمان زندانها با مرخصی ولو چند ساعته خانم فاضلی جهت شرکت در مراسم تدفین مادر مخالفت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ستوده فاضلی ۶۴ ساله در بند زنان اوین تحمل حبس می‌نماید. وی اواخر سال ۸۹ توسط وزارت اطلاعات بازداشت و پس از گذراندن ۳۱ روز در بند ۲۰۹، در بهار سال ۹۰ بصورت موقت آزاد شد.

اندکی بعد به دادگاه انقلاب احضار و توسط ابولقاسم صلواتی محاکمه شد. هر چند در آن زمان محکومیت وی به سه سال حبس تعزیری از بابت اتهام اقدام علیه امنیت شفاها به ایشان گفته شد اما تاکنون حکمی به وی ابلاغ نشده است.

به دلیل همین عدم ابلاغ حکم اساسا دادگاه تجدید نظری برای این زندانی تشکیل نشد.

این زندانی سالخورده نهایتا در تاریخ ۹ تیرماه ۹۵ مجددا بازداشت و برای تحمل سه سال حبس تعزیری به بند زنان اوین منتقل شد.

ستوده فاضلی مبتلا به تالاسمی بوده و پیش‌تر به دلیل ابتلا به سرطان، دوره شیمی درمانی را نیز گذرانده است. با شرایط موجود، امکان رسیدگی‌های پزشکی تخصصی برای‌ او میسر نمی باشد. علاوه بر این سابقه بیماری، این زندانی مبتلا به فشار خون بالا و فشار چشم نیز هست که در دراز مدت در سایه عدم درمان و عدم رسیدگی، خطر از بین رفتن عصب چشم در مورد وی را جدی می کند.

ظزف هفته های گذشته، خانواده ایشان به دلیل فوت مادر او، تقاضای اعزام وی به مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری مادر را داشتند که با عدم موافقت دادستانی و مخالفت نماینده دادستان، آقای حاجی مرادی مواجه شدند.

مادر این زندانی با نام، معصومه حاج عبدالرحیم خباز، در روزهای پایانی عمر در بستر بیماری، خواستار ملاقات با خانم ستوده فاضلی شده بود، که این ملاقات نیز با وجود پیگیری های مکرر خانواده و با وجود رضایت خانم فاضلی به اعزام چند ساعته با دستبند به همراه ماموارن به محل بستری مادرش، با مخالفت دادستانی، محقق نشد.

لازم به ذکر است، برادر خانم فاضلی به نام سید شمس الدین فاضلی در سال ۶۱ در سن ۲۰ سالگی بازداشت و بدون صدور حکم درحالی‌ که ۳ سال در شرایط بلاتکلیف در زندان بود، نهایتا در سال ۶۴ بدون اطلاع خانواده، از طریق تیرباران اعدام شد.

خانم فاضلی به مدت ۳۰ سال در مقام معلم و مدیر در آموزش و پرورش خدمت نموده و معلمی بازنشسته می‌باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید