خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ساعت ۲۱:۵۷:۴۲

    خانه  > کارگران  >  مجموعه گزارشات خبری از آخرین وضعیت قربانیان و فاجعه معدن یورت آزادشهر

مجموعه گزارشات خبری از آخرین وضعیت قربانیان و فاجعه معدن یورت آزادشهر

خبرگزاری هرانا ـ گفته میشود پیکر آخرین کارگر مدفون شده در حادثه ریزش معدن یورت آزادشهر امروز کشف شد. با اینحال از حداقل ۴۳ پیکر کارگر جان باخته تنها ۳۷ تن آنان تا کنون شناسایی و تحویل خانواده ها شده اند. منابع خبری از آغاز پرداخت معوقات مزدی و همینطور طلب عیدی کارگران جان باخته خبر می دهند. نماینده علی آباد در مجلس درخواست کرد کارگران جان باخته “شهید” معرفی شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در ادامه عملیات آوار برداری از تونل شماره ۱ معدن زغال‌سنگ زمستان یورت، پیکر آخرین معدنچی مدفون کشف شده است.

منابع در استان گلستان می‌گویند پیکر آخرین معدنچی معدن زمستان یورت که به همراه ۴۳ معدنچی‌دیگر در جریان حادثه انفجار روز چهارشنبه گذشته (سیزدهم اردیبهشت ماه) در زیر آوار مانده بود، توسط تیم امداد کشف شده است.

برپایه این اظهارات عملیات آوار برداری همچنان از دو جهت ادامه دارد اما به دلیل بالا بودن احتمال ریزش مجدد، روند آوار برداری در مسیر منتهی به محل قرار گرفتن پیکر  آخرین معدنچی مدفون به کندی پیش می‌رود.

در عین حال «حمید رضا منتظری» معاون مدیرکل استانداری گلستان بدون اشاره به خبر کشف پیکر آخرین معدنچی قربانی گفته است که عملیات آوار برداری برای یافتن آخرین معدنچی مدفون همچنان ادامه دارد.

به گفته وی اگرچه عملیات آوار برداری به خوبی پیش می‌رود  اما بازهم شاهد ریزش آوار برداشته شده هستیم که همین امر دسترسی را دشوار ساخته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان: پیکر پنج جانباخته دیگر معدن آزادشهر احراز هویت شدند

به گزارش ایلنا، مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان از شناسایی و کشف هویت پنج جانباخته دیگر حادثه معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر خبر داد.

حسین زارعی مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان با اعلام این خبر گفته است، با شناسایی هویت این ۵ کارگر ،تاکنون پیکر ۳۷ تن از کارگران جانباختگان حادثه زمستان یورت شناسایی و به خانواده های آنان تحویل شده اند.

او با بیان اینکه علاوه بر کشف هویت این ۳۷ کارگر هنوز هویت پنج معدن کار شناسایی نشده است افزود: “در مجموع پیکر ۴۲ جانباخته برای احراز هویت و شناسایی به پزشکی قانونی منتقل شده است که هویت  ۵ معدنکار روز گذشته شناسایی و به خانواده‌های آنان تحویل شده است”.

زارعی در ادامه گفته است اقدامات و آزمایش های تخصصی برای شناسایی و احراز هویت سایر جانباخته دیگر این حادثه دلخراش در حال انجام است.

وی اسامی پنج  کارگر جانباخته احراز هویت شده  اخیر را به این شرح اعلام کرد:

۱- غفور آریون

۲- ابوالقاسم میردار وطن

۳- مصیب هدایت

۴- محمود گنجی وطن

۵- سید حبیب جاهدی

آغاز پرداخت معوقات کارگران معدن زمستان یورت/ مستمری ۲۲ کارگر جان‌باخته برقرار شد

به گزارش ایلنا، از قرار معلوم پرداخت معوقات مزدی کارگران معدن زمستان یورت در روزهای اخیر آغاز شده است. در عین حال مستمری خانواده های جانباختگان حادثه نیز در حال برقرار شدن است.

منابع خبری در استان گلستان از آغاز پرداخت مطالبات مزدی کارگران معدن زمستان یورت خبر دادند. ۳۵۵ کارگر این معدن بین ۳ تا ۱۰ ماه دستمزد پرداخت نشده دارند که با احتساب عیدی و سایر مزایای مزدی، متوسط طلب هر کارگر بیش از ده میلیون تومان است.

در عین حال آخرین اخبار حاکی از این است که بیمه آسیا به عنوان بیمه‌گزار مسئولیت کارگران جانباخته، به خانواده‌های آنها ۱۲۰ میلیون تومان غرامت می‌پردازد؛ خانواده ها برای دریافت این مبلغ از بیمه، بایستی پس از انجام انحصار وراثت به اداره کار یا دفتر بیمه مراجعه کنند.

همچنین منابع خبری می‌گویند مستمری ۲۲ کارگر جانباخته برقرار شده و در مورد باقی درگذشتگان نیز کارهای برقراری مستمری در حال انجام است.

نماینده مردم علی‌آباد کتول در صحن: جان باختگان معدن یورت گلستان به عنوان شهید درنظر گرفته شوند

به گزارش ایلنا، نماینده علی‌آباد کتول در مجلس شورای گفت: “توقع خانواده‌های داغدار حادثه معدن گلستان از رهبری این است که جان باختگان معدن به عنوان شهید در نظر گرفته شوند”.

اسدالله قره‌خانی درجریان نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه معدن یورت گفت: “از رییس‌جمهور که در محل حادثه ریزش معدن استان گلستان حضور یافتند و سخنان کارگران را از نزدیک شنیدند، سپاسگزارم”.

قره‌خانی همچنین از رییس مجلس شورای اسلامی به دلیل تاکید بر شناسایی دلائل بروز حادثه معدن یورت استان گلستان و موارد مشابه در سایر معادن کشور از او تشکر کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید