خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ساعت ۲۲:۳۰:۱۸

    خانه  > زنان  >  ممنوع‌الخروجی زهرا نعمتی، پرچمدار تیم ایران در پارالمپیک از سوی همسرش

ممنوع‌الخروجی زهرا نعمتی، پرچمدار تیم ایران در پارالمپیک از سوی همسرش

خبرگزاری هرانا ـ زهرا نعمتی پرچمدار بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو و قهرمان پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته تیر و کمان از سوی همسرش ممنوع‌الخروج شد. همسر وی عدم تمکین خانم نعمتی از او و اصرارش بر جدایی را دلیل این ممنوع الخروج کردن اعلام کرد. در ایران خروج زن از کشور منوط به اجازه شوهر است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رهام شهابی‌پور، همسر زهرا نعمتی مدعی شد: “بعد از بازی‌های پارالمپیک ریو زهرا نعمتی بنا به دلایلی منزل را ترک کرده و تا این لحظه با وجود این که چندین‌بار خواستار بازگشت او به منزل بودم از زندگی با من امتناع کرده و حتی درخواست طلاق داده است. پس از این اتفاق او را ممنوع‌الخروج کرده‌ام تا نتواند در هیچ تورنمنت برون‌مرزی شرکت کند. اگرچه نمی‌دانم با چه مجوزی توانست به عنوان نماینده سازمان ملل کشور را ترک کند و عازم سوییس شود”.

شهابی‌پور خاطرنشان کرد: “به هر صورت یکسری مسائل و مشکلات خانوادگی پیش آمده که قابل حل است و نیاز نیست تا حد طلاق به آن دامن زده شود”.

او تهدید کرد که “اگر نعمتی بخواهد به همین روال به مسائل دامن بزند” مطالبی را عنوان می‌کند که می‌تواند تبعاتی داشته باشد.

در ایران سفر زن به خارج کشور منوط به اجازه همسر است، امری که موجب اعتراض مدافعان حقوق بشر و مطالبه گران برابری جنسیتی شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید