خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  برگزاری چهار تجمع اعتراضی در کشور

برگزاری چهار تجمع اعتراضی در کشور

خبرگزاری هرانا ـ کارگران بازنشسته فولاد و ذوب‎آهن صبح روز گذشته در مقابل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تجمع کردند. این کارگران همچنان برای دریافت حقوق خود با مشکل روبه‌رو هستند. در استان کردستان، جمعی از اهالی شهرک حسن آباد سنندج در مقابل شهرداری نسبت به برخی مشکلات شهری در این منطقه تجمع اعتراضی کردند. از سوی دیگر، نزدیک به ۴۲۰ کارگر شرکت حمل ونقل خلیج فارس صبح  روز ۱۰ اردیبهشت ماه در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود از سوی کارفرما در محوطه این شرکت واقع در میدان نماز شهر اسلامشهر تجمع کردند. همچنین، صبح روز شنبه گروهی ازکارگران فصلی بخش کشاورزی مجتمع کشت‌و صنعت هفت تپه در اعتراض به بکار گیری نیروی کار غیر بومی از سوی کارفرما در محل ورودی درب کارخانه مقابل ساختمان اداری تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، کارگران بازنشسته فولاد و ذوب‎آهن صبح روز گذشته در مقابل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تجمع کردند. این کارگران همچنان برای دریافت حقوق خود با مشکل روبه‌رو هستند.

با وجود قول‌های بسیاری که برای برطرف شدن مشکل کارگران بازنشسته فولاد و ذوب‌آهن داده شده است این کارگران همچنان برای دریافت حقوق خود با مشکل روبه‌رو هستند.

در ادامه تجمعات بازنشستگان فولاد و ذوب آهن در ماه‌های اخیر این بار این کارگران اعتراض خود را به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان بردند.

این کارگران صبح روز گذشته در مقابل ساختمان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت خود و پرداخت مطالباتشان شدند.

یکی از این کارگران اظهار داشت: “ابتدا امور بازنشستگان فولاد زیرنظر وزارت معادن و فلزات بود، سپس زیر نظر وزارت صنعت و معدن قرار گرفت و بعد از آن زیر نظر وزارت تعاون قرار گرفته است”.

وی با بیان اینکه هیچ یک از این دستگاه‌ها به مشکلات ما رسیدگی نکردند، گفت: “ما اکنون زیر نظر وزارت تعاون قرار داریم اما آنها نیز به مشکلات ما بی توجه هستند”.

این بازنشسته فولاد درباره معوقات پرداخت نشده، گفت: “حقوق ما را از پیش از عید نوروز تا کنون پرداخت نکرده‌اند، علاوه بر این معوقات نیز داده نشده و مشکل بیمه نیز داریم. همچنین از سال ۸۶ تاکنون هر مبلغی که اضافه شده را پرداخت نکرده‌اند”.

وی ادامه داد: “خرج‌ها چندین برابر شده و جیب ما خالی است، متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که باید بگوییم دست گدایی جلوی دولت دراز کرده‌ایم”.

امروز کارگران بازنشسته صنعت فولاد از ادامه دار شدن مشکلات خود و عدم رسیدگی مسئولان گفته و می‌گویند: “دست گدایی جلوی دولت دراز کرده‌ایم”.

تجمع اعتراضی اهالی «حسن آباد» سنندج در مقابل شهرداری

به گزارش کردپرس، سرویس کردستان؛ جمعی از اهالی شهرک حسن آباد سنندج در مقابل شهرداری نسبت به برخی مشکلات شهری در این منطقه تجمع اعتراضی کردند.

براساس این گزارش ظهر امروز یکشنبه جمعی از اهالی حسن آباد ناحیه منفصل شهری نسبت به مشکل آسفالت و جاده بین راهی شهرک زاگرس و حسن آباد در مقابل شهرداری این ناحیه تجمع کردند و خواستار پیگیری مشکلات خود از سوی مسئولان شهرداری شدند.

گفتنی است که شهرک حسن آباد در چند سال گذشته به عنوان یکی از روستاهای توابع شهرستان سنندج می باشد  و در حال حاضر از نواحی منفصل شهری سنندج محسوب می شود که دارای بافت قدیمی و  تاریخی است.

تجمع کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس بابت مطالبات مزدی

به گزارش ایلنا، نزدیک به ۴۲۰ کارگر شرکت حمل ونقل خلیج فارس صبح  روز (۱۰ اردیبهشت ماه) در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود از سوی کارفرما در محوطه این شرکت واقع در میدان نماز شهر اسلامشهر تجمع کردند.

کارگران یاد شده که مدعی‌اند مشکلات شرکت حمل ونقل خلیج فارس از زمانی مدیریت جدید آغاز شده است  در ادامه گفتند: “کارفرمای بخش خصوصی  این واحد خدماتی که از اردیبهشت سال ۹۵ مسئولیت این آن را بر عهده گرفته است حق اضافه کاری ، کارانه،بهره بری وبیمه تکمیلی  حدود ۱۲۰۰ نفر از کارگران را پرداخت نمی کند”.

از قرار معلوم  همزمان با کارگران تعدادی از راننده های تجاری شرکت حمل ونقل خلیج فارس به نمایندگی از ۶۲۰ راننده نیز بابت  ۴۲ میلیارد تومان از مطالبات خود  خارج از محوطه مقابل درب ورودی شرکت دست به اعتراض زده اند.

کارگران فصلی واحد کشاورزی هفت تپه امروز تجمع کردند

به گزارش ایلنا، صبح روز شنبه (۱۰ اردیبهشت ماه) گروهی ازکارگران فصلی بخش کشاورزی مجتمع کشت‌و صنعت هفت تپه در اعتراض به بکار گیری نیروی کار غیر بومی از سوی کارفرما در محل ورودی درب کارخانه مقابل ساختمان اداری تجمع کردند.

بر پایه گزارش کارگران ،اردیبهشت ماه هر سال همزمان با پایان  بهره برداری نی شکر، فعالیت کارگران فصلی بخش کشاورزی که تعدادشان به حدود ۵۰۰ نفر می رسد خاتمه و در نتیجه همه آنها بیکار می شوند.

از قرار معلوم سال جاری فعالیت بخش کشاورزی با پایان بهربرداری نیشکر خاتمه نیافته ایت اما براساس تصمیم کارفرما کارگران مذکور بیکار و به جای آنها تعدادی از افراد غیر بومی مشغول کار شده‌اند.

کارگران معترض مدعی‌اند اگر کارفرما به نیروی کار جدید  نیاز دارد چرا از کارگران فصلی  که سالهاست در این واحد مشغول کارنداستفاده نمی‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید