خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان امنیت شغلی کارگران؛ دو کشته، سه زخمی و ابتلای تعدادی کارگر به تب کریمه کنگو

فقدان امنیت شغلی کارگران؛ دو کشته، سه زخمی و ابتلای تعدادی کارگر به تب کریمه کنگو

خبرگزاری هرانا ـ در روز چهارشنبه (ششم اردیبهشت ماه) بر اثر دو حادثه جداگانه، دو کارگر در استان آذربایجان شرقی حین انجام کار بر اثر ریزش آوار کشته و زخمی شدند. همچنین روز هفتم ماه جاری، یک کارگرجوان براثر انفجار درکارگاه گاز ال. پی. جی ورامین جانش را ازدست داد. در روز جاری نیز مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران گفت که در حادثه آتش سوزی در یکی از کارگاههای رنگ کاری کارخانه ایران خودرو ۲ نفر دچار مصدومیت شدند، از سوی دیگر، تعدادی از کارگران یک کشتارگاه در زاهدان به تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در روز چهارشنبه (ششم اردیبهشت ماه) بر اثر دو حادثه جداگانه، دو کارگر در استان آذر بایجان شرقی حین انجام کار بر اثر ریزش آوار کشته و زخمی شدند.

در حادثه اول که حوالی ساعت  ۸:۴۵ در شهرک ارم رخ داد، یک کارگر حدودا ۶۵ ساله حین گودبرداری دچار حادثه ریزش آوار می‌شود.

طبق این گزارش، کارگر مصدوم پس از حضور عوامل امداد ونجات به به بیمارستان علی نصب تبریز انتقال پیدا می‌کند اما به دلیل شدت جراحات وارده علارغم تلاش کادر درمانی جان خود را از دست می‌دهد.

اما در حادثه دیگر که ساعت ۹:۴۱ دقیقه صبح  همان روز چهارشنبه (ششم اردیبهشت ماه) مربوط می‌شود، کارگر ۲۹ ساله دیگری براثر ریزش آوار دچار مصدومیت می‌شود.

به گفته «شادی نیا» مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی، عوامل امداد و نجات پس از رسیدن به محل حادثه این کارگر آسیب دیده را به بیمارستان امام رضا در تبریز منتقل کردند.

روز گذشته در ورامین رخ داد؛ سوختگی شدید یک کارگرجوان در حادثه انفجارکارگاه گاز

به گزارش ایلنا، ظهر روز گذشته، یک کارگرجوان براثرانفجار درکارگاه گاز ال. پی. جی ورامین جانش را ازدست داد.

ساعت ۱۳ ظهرروز گذشته (هفتم اردیبهشت) وقوع حادثه انفجار در یک کارگاه ال. پی جی (مخصوص پر کردن کپسول‌های گاز)، به مصدومیت یک کارگر جوان انجامید.

از قرار معلوم، انفجار در یک کارگاه روباز پر کردن کپسول اتفاق افتاد و شدت حادثه باعث سوختن یک دستگاه کامیون در محل کارگاه شد.

یک کارگر جوان  نیز که در حال انجام کار بود در این حادثه دچار مصدومیت شد که بلافاصله از سوی عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه به بیمارستان منتقل شد.

ابتلای تعدادی از کارگران یک کشتارگاه زاهدان به تب کریمه کنگو

به گزارش ایلنا، در روزهای گذشته، تعدادی از کارگران یک کشتارگاه در زاهدان به تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند.

در اثر شیوع تب کریمه کنگو در استان سیستان و بلوچستان، تعدادی از کارگران شاغل در یک کشتارگاه زاهدان به این بیماری مبتلا شده‌اند.

در همین رابطه، معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از ابتلای تعدادی از کارگران یکی از کشتارگاه های زاهدان به تب کریمه کنگو خبرداد.

دکتر محمود نبوی گفت: “چند روز اخیر تعدادی از کارگران یکی از کشتارگاه‌های زاهدان با تب مشکوک ابتلا به تب کریمه کنگو به بیمارستان بوعلی زاهدان مراجعه کردند”.

وی با اشاره به اینکه برای جلو گیری از ابتلا به این بیماری ابتدا دام را بعد از کشتار باید به مدت ۲۴ ساعت در سیستم‌هایی با دمای معمولی نگه‌داری و سپس بسته بندی کرد،افزود: “متاسفانه به سبب اختلال و خرابی این سیستم پیش سرد کارگران کشتارگاه بلافاصله اقدام به بسته بندی لاشه های آلوده کردند که متاسفانه به این بیماری آلوده شدند”.

حادثه آتش سوزی کارخانه ایران خودرو تهران ۲ مصدوم داشت

به گزارش ایرنا، مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران گفت: “در حادثه آتش سوزی در یکی از کارگاههای رنگ کاری کارخانه ایران خودرو ۲ نفر دچار مصدومیت شدند”.

حسن عباسی شامگاه جمعه افزود: “حوالی ساعت ۱۹ امروز حادثه آتش سوزی در کارخانه ایران خودرو به سامانه ۱۱۵ اعلام و عوامل اورژانس با ۵ دستگاه آمبولانس و ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند”.

وی بیان کرد: “در این حادثه آتش سوزی جزیی ۲ مرد میانسال دچار تنگی نفس شدند که توسط عوامل اورژانس کارخانه ایران خودرو به درمانگاه داخل این کارخانه منتقل شدند”.

به گفته عباسی عملیات تخلیه دود و ایمن سازی در محل پایان یافت و با ترک عوامل آتش نشانی تکنسین های اورژانس نیز در حوالی ساعت ۲۱ امشب محل را ترک کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید