خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اخراج و مطالبات مزدی کارگران در دو واحد صنفی

اخراج و مطالبات مزدی کارگران در دو واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ ۷۰ نفر از کارگران روز مزدی مجتمع کشت وصنعت هفت تپه پیش از آنکه اعتبار قرارداد‌های کاری آنها تمام شود اخراج شدند. از سوی دیگر، بیش از ۱۰۰ کارگر فضای سبز ناحیه ۴ شهرداری اهواز دستمزد اسفند ۹۵، فرودین ۹۶ و پاداش و عیدی سال گذشته خود را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، از صبح روز (ششم اردیبهشت ماه) ۷۰ نفر از کارگران روز مزدی مجتمع کشت وصنعت هفت تپه پیش از آنکه اعتبار قرارداد‌های کاری آنها تمام شود اخراج شدند.

فعالان صنفی کارگری مجتمع نی شکر هفت تپه با اعلام این خبر گفتند: “زمان خاتمه قرارداد این کارگران پایان ماه جاری است اما از  صبح امروز چهارشنبه  به این کارگران اجازه ورود به محل کارشان داده نشده است”.

به گفته این منابع اخراج کارگران یاد شده در حالی صورت گرفته است که تمامی کارگران روز مزد از جمله نیروهای باقیمانده بابت مزایای مزدی پرداخت نشده طلبکارند.از قرار معلوم این طلب مزدی مجموع این کارگران که تعداد آنها بیش هزار نفر می‌شود، شامل حقوق بهمن و اسفند  سال ۹۵ وفروردین ماه سال جاری به همراه مزایای حق بن مربوط به سال‌های گذشته است.

به ادعای یکی از کارگران اخراجی همچنین کارفرما زمانی اقدام به اخراج ما کارگران روز مزدی کرده است که در این فصل از سال فعالیت تولیدی بخش های کشاورزی وصنعتی آغاز شده است و بیش از هر موقع نیاز به نیروی کار دارد این در حالیست که اخیرا کارفرمای بخش خصوصی مجتمع نیروی کار جدید استخدام کرده است.

عدم پرداخت مطالبات کارگران فضای سبز شهرداری اهواز

به گزارش ایلنا، بیش از ۱۰۰ کارگر فضای سبز ناحیه ۴ شهرداری اهواز دستمزد اسفند ۹۵، فرودین ۹۶ و پاداش و عیدی سال گذشته خود را دریافت نکرده‌اند.

جمعی از کارگران اهوازی گفتند که بیش از ۱۰۰ کارگر فضای سبز ناحیه ۴ شهرداری اهواز هستیم که دستمزد اسفند ۹۵، فرودین ۹۶ و پاداش و عیدی سال گذشته خود را دریافت نکرده‌ایم.

آنها با اشاره به برگزاری چند نوبت تجمع صنفی در سال ۹۵ تاکید کردند که پیمانکار این مجموعه نسبت به پرداخت مطالبات آنها بی‌توجهی می‌کند.

علاوه بر کارگران فضای سبز پیمانکار ناحیه ۴ شهرداری اهواز مطالبات کارگران خدماتی این ناحیه را هم پرداخت نکرده است و از آنها خواسته شکایت خود را از اداره کار اهواز پس بگیرند تا به مطالبات خود برسند.

شایان ذکر است، هرانا گزارش داده بود، پیمانکار خدمات شهرداری منطقه شش اهواز، کارگران را مجبور به امضای فرم خالی تسویه حساب «عیدی و سنوات» نموده است. این کارگران تهدید شده اند در صورت عدم امضای این فرم، اخراج خواهند شد، تماس های آنان با مسئولان مربوطه در نهادهای نظارتی با بی اعتنایی روبه رو شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید