خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶, 21st of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ساعت ۲۲:۵۶:۰۵

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال پیام شکیبا به سلولی چند نفره/ تداوم نگهداری در بند ۲۰۹ اوین

انتقال پیام شکیبا به سلولی چند نفره/ تداوم نگهداری در بند ۲۰۹ اوین

خبرگزاری هرانا – پیام شکیبا، عضو اسبق انجمن اسلامی دانشگاه زنجان و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی پس از دو ماه نگهداری در سلول های انفرادی، روز گذشته به سلولی چند نفره منتقل شد، با اینحال کماکان این فعال دانشجویی در بند ۲۰۹ زندان اوین و در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از بازداشت پیام شکیبا، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی تهران حدود دو ماه می گذرد.

در طی مدت بازداشت، نامبرده تنها چند تماس کوتاه با خانواده خود بصورت تلفنی داشته است که طی آنها نیز اجازه پیدا نکرده در مورد وضعیت پرونده و سلامت خود صحبت کند.

در آخرین مورد تماس، آقای شکیبا به خانواده خود اطلاع داده است که روز گذشته از سلول انفرادی به سلولی چند نفره منتقل شده اما کماکان بلاتکلیف در بند ۲۰۹ و تحت بازداشت وزارت اطلاعات به سر می برد.

پیام شکیبا مورخ ۳ اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد. این زندانی از عارضه شدید میگرن در رنج است و بر همین اساس خانواده او در نگرانی از وضعیت سلامت او به سر می برند.

لازم به یادآوری است، پیام شکیبا پیش تر در ماجرای اعتراض دانشجویان به فساد اخلاقی معاونت دانشجویی دانشگاه زنجان در ۱۸تیر سال ۸۷ توسط اداره اطلاعات زنجان بهمراه ۵ تن از هم دانشگاهیان خود دستگیر و پس از ۲۲ ماه با قید وثیقه آزاد و نهایتا درسال ۸۸ در دادگاه انقلاب زنجان به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. اما این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۶ ماه حبس تعزیری و ۶ ماه حبس تعلیقی تقلیل یافت.

وی برای اجرای حکم مذکور در سال ۸۹ به زندان رفت و پس از تحمل محکومیت حبس آزاد شد.

پیام شکیبا در سال ۹۱ در حین تحصیل از دانشگاه اخراج شد. وی که آن زمان دانشجوی کار‌شناسی ارشد علوم سیاسی واحد علوم وتحقیقات تهران بود در پی ارسال نامه‌ای از سوی مرکز آزمون دانشگاه آزاد از ادامه تحصیل درمقطع کار‌شناسی ارشد محروم شد و از حضور وی در امتحانات پایان ترم ممانعت به عمل آمد. آقای شکیبا مجددا در سال ۱۳۹۳ در همین رشته در دانشگاه علامه طباطبایی پذیرفته شد.

به گفته منابع نزدیک به آقای شکیبا، زمینه فعالیت برجسته این فعال دانشجویی محبوس «مطالعات تاریخی و سیاسی و حوزه فعالیت او در دانشگاه علامه طباطبایی» بود با اینحال دلایل بازداشت وی مشخص نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید