خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ساعت ۱۸:۰۸:۱۴

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  انتقال امام جمعه پشامگ از مشهد به بازداشتگاه اطلاعات زاهدان

انتقال امام جمعه پشامگ از مشهد به بازداشتگاه اطلاعات زاهدان

خبرگزاری هرانا ـ مولوی فضل الرحمن کوهی امام جمعه پشامگ در شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان، از بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد به بازداشتگاه این نهاد در زاهدان منتقل شد. درپی بازداشت آقای کوهی، ظرف روزهای گذشته اعتراضات گسترده مردمی در شهرهای مختلف این منطقه شکل گرفته است. چندین شخصیت مذهبی به دلیل حمایت از این روحانی تهدید شده اند و برای شهروندان معترض پیامک تهدیدآمیز ارسال شده است. در چندین مورد معترضان اقدام به مسدود کردن جاده های اصلی این استان کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، مولوی فضل الرحمن کوهی امام جمعه پشامگ روز جاری دوشنبه ۲۱ فروردین با پرواز از مشهد به زاهدان منتقل شد. این روحانی اهلسنت تاکنون آزاد نشده و به بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان منتقل شده است.

مسئولان قضایی و امنیتی روز گذشته برای آزادی وی درخواست وثیقه صد میلیون تومانی کرده بودند.

گمان می رود که هدف مسئولان امنیتی برای اخذ وثیقه سنگین صد میلیون تومانی محدود کردن موضع گیری های نامبرده باشد.

پیش از این گزارش های منتشر شده بود که علت بازداشت وی را “کوتاه نیامدن از مواضع خود” عنوان کرده بود. مولوی فضل الرحمن کوهی از منتقدان اعزام جوانان اهلسنت توسط سپاه پاسداران به جنگ سوریه بود.

وی همچنین اخیرا از برنامه سپاه برای اعزام روحانیان اهلسنت با وعده پول و تسهیلات برای سفرهای تفریحی به سوریه خبر داده بود.

هرانا پیش از این گزارش کرده بود، درپی بازداشت مولوی فضل الرحمن کوهی امام جمعه اهل سنت پشامگ در شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان، ظرف روزهای گذشته اعتراضات گسترده مردمی در شهرهای مختلف این منطقه شکل گرفته است. چندین شخصیت مذهبی به دلیل حمایت از این روحانی تهدید شده اند و برای شهروندان معترض پیامک تهدیدآمیز ارسال شده است. در چندین مورد معترضان اقدام به مسدود کردن جاده های اصلی این استان کرده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید