خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶, 27th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ساعت ۲۰:۳۷:۵۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  واعظی: برای رفع فیلتر توئیتر رایزنی کرده‌ایم

واعظی: برای رفع فیلتر توئیتر رایزنی کرده‌ایم

خبرگزاری هرانا ـ وزیر ارتباطات در رابطه با رفع فیلتر شبکه های اجتماعی در ایران گفت “فیلتر این شبکه‌ها در دولت قبل صورت گرفته است، در همین راستا بازگشایی این شبکه‌ها در اختیار دولت یازدهم نیست بلکه برعهده کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است که باید این مسئله را در دستور جلسه خود قرار دهد و در آنجا این بحث صورت گیرد.” علیرغم وعده های وزیر ارتباطات این احتمال می رود که رفع فیلتر از شبکه های اجتماعی متاثر از انتخابات ریاست جمهوری پیش رو باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمود واعظی وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به عضویت بسیاری از مسئولان کشور در شبکه‌های مجازی به خصوص توئیتر آیا بنا ندارید این شبکه‌ها را از فیلتر خارج کنید؟ گفت: “در مورد این شبکه‌ها که شبکه‌های اطلاع‌رسانی محسوب می‌شوند ما در دولت با رفع فیلتر آنها موافق هستیم. در این دولت هم این شبکه‌ها مسدود نشده‌اند”.

او با بیان اینکه فیلتر این شبکه‌ها در دولت قبل صورت گرفته است، گفت: “در همین راستا بازگشایی این شبکه‌ها در اختیار دولت یازدهم نیست بلکه برعهده کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است که باید این مسئله را در دستور جلسه خود قرار دهد و در آنجا این بحث صورت گیرد”.

وزیر ارتباطات گفت: “ما در این مورد رایزنی‌هایی کرده‌ایم اما هنوز دبیرخانه این کارگروه این مسئله را در دستور کار خود قرار نداده است”.

علیرغم وعده های وزیر ارتباطات این احتمال می رود که رفع فیلتر از شبکه های اجتماعی متاثر از انتخابات ریاست جمهوری پیش رو باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید