خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  یک زندانی در زندان پارسیلون خرم آباد اعدام شد

یک زندانی در زندان پارسیلون خرم آباد اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز جاری یک زندانی با اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان پارسیلون خرم آباد اعدام شد. یک زندانی دیگر با اتهام و حکم مشابه، همراه وی به سلول انفرادی منتقل شده بود که با توقف حکم به بند مربوط بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز شنبه ۱۹ فروردین ماه ۱۳۹۶، حکم اعدام یک زندانی به نام “مازیار گراوند” که روز گذشته به سلول انفرادی منتقل شده بود، در زندان پارسیلون خرم آباد اجرا شد.

مازیار گراوند اهل شهرستان کوهدشت واقع در استان لرستان به اتهام حمل و نگهداری “سه کیلو گرم هرویین” به اعدام محکوم شده بود. وی که متاهل و دارای یک فرزند ۳ ساله است از سه سال پیش در زندان به سر می برد.

مرتضی ثنایی ساکن شهر برازجان شهرستان دشتستان استان بوشهر نیز با حکم اعدام به اتهام حمل و نگهداری “هشتصد گرم هرویین” روز گذشته به سلول انفرادی منتقل شده بود اما با توقف اجرای حکم امروز به بند مربوط بازگشت.

گفتنی است که در روزهای گذشته طی تماس تلفنی از سوی مسئولین زندان پارسیلون خرم آباد، خانواده زندانی محکوم به اعدام “مازیار گراوند” جهت آخرین ملاقات قبل از اعدام به زندان فراخوانده شدند. از امکان آخرین ملاقات آقای سنایی اطلاعی در دست نیست.

لازم به یادآوری است نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل به این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این گزارش از سوی رسانه‌های رسمی اطلاع رسانی نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید