خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶, 2nd of December 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۱/۱۷ ساعت ۱:۳۴:۱۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادستان کل کشور از آزادی قریب الوقوع تعدادی از مدیران بازداشت شده کانالهای تلگرامی خبر داد

دادستان کل کشور از آزادی قریب الوقوع تعدادی از مدیران بازداشت شده کانالهای تلگرامی خبر داد

خبرگزاری هرانا ـ دادستان کل کشور از آزادی تعدادی از مدیران دستگیر شده کانال های تلگرامی در روزهای آینده خبر داد. این اشاره شامل حال ۱۲ مدیر کانال تلگرامی که کانال های خبری اصلاح طلبان یا حامیان دولت را مدیریت می کردند می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمدجعفر منتظری در مصاحبه با صداوسیما درباره علت دستگیری ۱۲ نفر از مدیران شبکه‌های تلگرامی در روزهای پایانی سال گذشته افزود: “کانال هایی که بسته شد و افرادی که در همین ارتباط دستگیر شدند به تشخیص قاضی پرونده مرتکب اعمال برخلاف امنیت ملی شده بودند که اقدامات مجرمانه ای داشتند”.

او گفت: “برای ما تفاوتی نمی‌کند که این شبکه‌ها به چه جریانی وابسته باشند و دستگاه قضائی طبق قانون عمل می کند و هم دستگیری این افراد و هم ادامه بازداشت آنان طبق قانون بوده است و طبق قانون هم ادامه خواهد داشت”.

دادستان کل کشور در خصوص درخواست برخی از مسئولان دولتی و مجلس برای آزادی این افراد نیز افزود: “در هر حال افرادی که دستگیر می شوند خواه ناخواه دوستان و هوادارانی دارند که درخواست آزادی آنان را می کنند و دستگاه قضائی سعی می کند در روند دستگیری و ادامه بازداشت طبق موازین قانونی عمل کند”.

لازم به ذکر است هفته آخر اسفندماه خبر دستگیری ۱۲ مدیر کانال‌های تلگرامی منتشر شد. ادمین‌های کانال‌های «اصلاح‌طلبان نیوز»، «اصلاحات نیوز»، «مجمع اصلاح‌طلبان» و «حامیان دولت» در میان بازداشت‌شدگان بودند. ظاهراً اتهام بازداشت‌شدگان «اقدام علیه امنیت ملی» بوده است.

روز گذشته، سه‌شنبه ۱۵ فروردین، علی مطهری، محمود صادقی، علیرضا رحیمی، مصطفی کواکبیان و غلامرضا حیدری، پنج تن از نمایندگان تهران به وزیر اطلاعات درباره بازداشت‌های اخیر مدیران کانال‌های تلگرامی تذکر دادند و از او توضیح خواستند.

هنگامه شهیدی، احسان مازندرانی و مراد ثقفی سه روزنامه‌نگار و علی احمدی‌نیا مدیر کانال تلگرامی «اصلاحات نیوز» ازجمله بازداشت‌شدگان‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید