خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  عفو بین الملل خواستار آزادى نازنین زاغرى شد

عفو بین الملل خواستار آزادى نازنین زاغرى شد

خبرگزاری هرانا – سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای خواستار آزادی نازنین زاغری شهروند دوتابعیتی ایرانی-بریتانیایی از زندان اوین شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سازمان عفو بین‌الملل در اطلاعیه‌ای، با اشاره به سنت ایران برای آزادی برخی از زندانیان در ایام نوروز، ابراز امیدواری کرد که نازنین زاغری آزاد شود. این سازمان تاکید کرد که نازنین زاغری تنها فرد زندانی در ایران نیست که می‌تواند آزاد شود، اما آزادی او یک پیروزی کوچک و درعین حال پرارزش برای حقوق بشر است.

نازنین زاغری که برای تعطیلات نوروزی به ایران سفر کرده بود، ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ هنگام خروج از ایران از سوی اطلاعات سپاه در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت شد. خانم زاغری به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به پنج سال زندان محکوم شده است.

وی از ۲۳ آبان ماه ۹۵ نیز در اعتراض به وضعیت نگهداری‌اش در سلول انفرادی و دریافت حکم پنج سال حبس، اعتصاب غذا کرده بود که پس از شکستن اعتصاب غذا، به سلولی عمومی در زندان اوین منتقل شد.هم‌اکنون گیسو، دختر دو ساله نازنین جدا از والدین خود و نزد خانواده مادرش زندگی می‌کند.

در همین حال وی در نامه‌ای که اسفند ماه سال گذشته منتشر شده، به همسرش نوشته بود که «کشوری که روزی به آن افتخار می‌کردیم، طلایی‌ترین روزهای بزرگ شدن دخترمان را از هر دویمان گرفت.»

مدتی قبل، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که حکم پنج سال زندان خانم زاغری در دادگاه تجدید نظر تایید شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید