خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵, 16th of December 2017      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ ساعت ۱۸:۲۱:۴۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  روز گذشته؛ مراد ثقفی بازداشت شد

روز گذشته؛ مراد ثقفی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا ـ حامد زرگر وکیل پیشین مراد ثقفی با بیان این‌که به‌علت تعطیلی دادسرا هنوز موفق به اعلام وکالت برای این پرونده نشده، از بازداشت این نویسنده و روزنامه‌نگار خبر داد. مراد ثقفی، روزنامه‌نگار، پژوهشگر مسائل سیاسی، ناشر و صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه گفتگو است.

به گزارش خبرزاری هرانا به نقل از ایلنا، حامد زرگر با اشاره به بازدداشت مراد ثقفی اظهار کرد: “متاسفانه تا این لحظه توضیح مشخصی درباره علت بازداشت آقای ثقفی به خانواده ایشان اعلام نشده اما روز گذشته ماموران با مراجعه به منزل آقای ثقفی ایشان را بازداشت کرده‌اند”.

وکیل پیشین مراد ثقفی با بیان این‌که هنوز موفق به اعلام وکالت برای این پرونده مشخص نشده، خاطرنشان کرد: “صبح امروز به‌منظور اعلام وکالت و بررسی علت این بازداشت به دادسرا مراجعه کردم که باتوجه به تعطیلی دادسرا این امر محقق نشد”.

این وکیل دادگستری همچنین خاطرنشان کرد: “تا این لحظه علت این بازداشت برای بنده و خانواده آقای ثقفی مشخص نیست و صرفاً آقای ثقفی ساعتی پیش با خانواده خود تماس گرفته و تاکید کرده که در بازداشت به‌سر می‌برد”.

زرگر در پایان و در پاسخ به سوالی درباره احتمال آزادی مراد ثقفی تا پیش از تحویل سال و عید نوروز نیز گفت: “آن‌چنان به این مسئله امیدی نیست. باتوجه به این‌که شنبه آخرین روز کاری دادسرا است و کارهای اداری سپردن وثیقه هم حداقل ۴۸ ساعت به‌طول می‌انجامد، به احتمال زیاد آقای ثقفی پیش از تعطیلات نوروز آزاد نمی‌شوند. البته مگر این‌که اتفاق خاصی بیفتد؛ در حال حاضر هیچ اطلاعی از علت این بازداشت نداریم”.

مراد ثقفی، روزنامه‌نگار، پژوهشگر مسائل سیاسی و ناشر ایرانی و صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه گفتگو است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید