خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  زرتشت احمدی راغب به دادگاه انقلاب شهریار احضار شد / سند

زرتشت احمدی راغب به دادگاه انقلاب شهریار احضار شد / سند

خبرگزاری هرانا – زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب، فعال مدنی که اواخر آبان ماه بازداشت شده و با تودیع وثیقه آزاد شده بود، جهت رسیدگی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به دادگاه انقلاب شهرستان شهریار احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب بایستی در اردیبهشت ماه سال ۹۶ جهت رسیدگی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” با شکایت وزارت اطلاعات، در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان شهریار حضور یابد.

لازم به یادآوری است، صبح روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه، زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب، در منزل شخصی اش در شهریار توسط نیروهای امنیتی لباس شخصی بازداشت و روز بعد در یک تماس تلفنی کوتاه به خانواده‌اش خبر داد که در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود.

آقای احمدی بعد از یک ماه تحمل سلول انفرادی در تاریخ ۲۳ آذرماه به سالن ۱ بند ۴ زندان اوین منتقل شد. وی روز ۱۹ دی ماه پس از تودیع وثیقه صد میلیون تومانی بطور موقت تا زمان رسیدگی به اتهامات آزاد شد.

این فعال مدنی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی داشته است.

مورخ ۲۷ بهمن ماه سال ۹۴ شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار، زرتشت احمدی، را به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق نشر مطالب انتقاد آمیز در فیسبوک شخصی اش به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود.

آقای احمدی راغب، پرونده دیگری نیز در ارتباط با شرکت در تجمعات اعتراضی مسالمت آمیز دارد، وی دوم آذرماه سال گذشته به همراه تعداد دیگری از فعالین مدنی در تجمعی مقابل ساختمان لاستیک دنا در تهران بازداشت و به بند هشت زندان اوین منتقل شد. وی با قرار کفالت در شانزدهم آذرماه از بابت پرونده مذکور آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید