خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  برگزاری چهار تجمع اعتراضی کارگری در نقاط مختلف کشور

برگزاری چهار تجمع اعتراضی کارگری در نقاط مختلف کشور

خبرگزاری هرانا ـ در روز جاری کارگران شرکت های پیمانکاری استیم، اکسیرصنعت، نیروپژوه و تسکو، کارگران پیمانکاری فازهای ۲۲ و ۲۴ منطقه ویژه عسلویه، کارگران پیمانکاری شاغل در فاز ۱۵-۱۶ عسلویه و تعدادی از کارگران نی‌بر بازنشسته شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، از بامداد امروز (دوشنبه ۱۶ اسفندماه) کارگران چند شرکت پیمانکاری در اعتراض به چندین ماه معوقات مزدی خود در مقابل درب‌های ورودی محل کارشان دست به تجمع زدند.

از قرار معلوم این کارگران در استخدام پیمانکاران زیرمجموعه مپنا هستند و ظاهرا در ادامه تجمع روز گذشته آنها از امروز نیز گروهی دیگر از کارگران شرکت های پیمانکاری استیم، اکسیرصنعت، نیروپژوه و تسکو به جمع آنها افزوده شده‌اند.

همچنین گزارش ها حاکی از این است که کارگران شرکت پیمانکاری مثلث‌های آنزان نیز از مهرماه تاکنون موفق به دریافت معوقات مزدی خود نشده‌اند.

صبح امروز رخ داد؛ اعتراض صنفی کارگران فاز ۲۲-۲۴ وارد سومین روز خود شد

به گزارش ایلنا، کارگران پیمانکاری فازهای ۲۲ و ۲۴ منطقه ویژه عسلویه صبح امروز (دوشنبه ۱۶ اسفند ماه) سومین روز اعتراض صنفی خود را آغاز کردند

کارگران پیمانکاری فازهای ۲۲ و ۲۴ منطقه ویژه عسلویه که خواهان دریافت معوقات مزدی خود هستند، صبح امروز (دوشنبه ۱۶ اسفند ماه) سومین روز اعتراض صنفی خود را آغاز کردند.

گفته می‌شود که کارگران شرکت پیمانکاری آزمون فلز  همانند روز گذشته با حرکت به سوی ورودی های محل کارشان اجتماع صنفی دیگری را برای پیگیری ۴ ماه معوقات مزدی خود برپا کردند.

علاوه بر این، این کارگران از آنچه که شرایط نامناسب تامین آب مصرفی و وضعیت بهداشتی اقامتگاه‌های آنها نامیده می‌شود، انتقاد دارند.

اعتراض کارگران فازهای۱۵ و ۱۶ عسلویه برای ۶ ماه مزد معوقه

به گزارش ایلنا، از روز گذشته تاکنون گروهی از کارگران پیمانکاری شاغل در فاز ۱۵-۱۶ عسلویه برای پیگیری معوقات مزدی خود دست به تجمع اعتراضی زده‌اند.

گروهی از کارگران شاغل در فاز‌های ۱۵ و ۱۶ عسلویه که به واسطه پیمانکاری آزمون فلز در پروژه‌های متعلق به شرکت تسکو مشغول کارند، از روز گذشته (یکشنبه ۱۵ اسفندماه) برای دریافت معوقات مزدی خود در حالت اعتراض هستند.

به گفته یکی از کارگران، از مهرماه سال جاری تاکنون هیچ پرداختی به آنها صورت نگرفته و آنها که درحدود ۱۰۰ نفر هستند از روز گذشته تا بامداد امروز ب مقابل درب ورودی محل کارشان شب را سپری کرده‌اند.

تجمع اعتراضی کارگران نی‌بر بازنشسته شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه

به گزارش فارس، تعدادی از کارگران نی‌بر بازنشسته شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود صبح امروز جلوی درب ورودی شرکت تجمع کردند.

تعدادی از کارگران بازنشسته شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه که بیشتر از کارگران نی‌بر مهاجر از یکی از استان‌های همجوار بودند جلوی درب ورودی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه و نیز محل بارگیری و تخلیه نیشکر تجمع کردند.

این کارگران که تعداد آنها ۲۰۰ نفر تخمین شده از استان لرستان راهی هفت‌تپه شده و در مقابل شرکت دست به تجمع زده بودند پرداخت حقوق معوقه و روشن شدن وضعیت بازنشستگی خود را خواستار شدند.

سیامک نصیر افشار قائم‌مقام مدیر عامل شرکت در سخنانی وعده پرداخت مطالبات آنها را تا پایان سال داد.

به گفته این کارگران مدیریت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه به وعده‌های خود پای بند نبوده و نسبت به پرداخت حقوق معوقه و روشن شدن وضعیت بازنشستگی آنان پاسخگو نیست.

کارگران نی‌بر که سال‌ها سابقه کار در مزارع نیشکر این شرکت در شرایط بسیار سخت را دارند چند ماه حقوق معوقه داشته و نسبت به محقق نشدن وعده مدیریت شرکت مبنی بر پرداخت حق بازنشستگی خود چندین بار تجمع اعتراضی برپا کرده‌اند.

بنا به گفته کارگران این تجمع اعتراضی تا تعیین تکلیف و پرداخت مطالبات آنها ادامه خواهد داشت.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در حال حاضر حدود ۵ هزار و ۶۰۰ نیروی رسمی، پیمانی، قراردادی و نیز موقت دارد و ۴۰۰ نفر به عنوان نی‌بر در مزارع شرکت مشغول به فعالیت هستند.

شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان قدیمی‌ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که اواخر سال گذشته طبق اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی سازمان خصوصی‌سازی به بخش خصوصی واگذار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید