خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  بازگشت ۱۱۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به کلاس درس در سیستان و بلوچستان

بازگشت ۱۱۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به کلاس درس در سیستان و بلوچستان

خبرگزاری هرانا ـ استاندار سیستان و بلوچستان از بازگشت ۱۱۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به کلاس درس ظرف سه سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، علی اوسط هاشمی روز دوشنبه در نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران در دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: “نگاه ما به انسانیت و فارغ از هرگونه تبعیض نگرش به قوم و جنسیت باشد و برپایه این نگرش توانسته ایم تعادل را در سیستان با تکیه بر شعور و آگاهی انسان شکل داده تا انسان قامت منطبق بر مردمان خویش برای نقش آفرینی در توسعه به دست آورد”.

وی افزود: “اولین حرکت ما در این استان رفع تبعیض بود و اولین خانم به عنوان معاون استاندار در سیستان و بلوچستان در تاریخ ایران منصوب شد و دو خانم به عنوان فرماندار منصوب کردیم و یک خانم از قوم بلوچ و دیگری از بلوچستان است و اینها توانسته اند افتخارآفرینی کنند”.

اوسط هاشمی تصریح کرد: “خوشحالم موجی از جمعیت زن و مرد برای اولین بار در مراسم معارفه این معاونان شرکت کردند و شیر زنان این دیار هم خود نقش آفرین هستند”.

وی ادامه داد: “امروز در تمامی مناصب از شهردار، بخشدار، معاون فرماندار، مدیرکل فرماندار و معاون استاندار از ظرفیت توانمندی و آمادگی زنان به خوبی بهره جسته ایم و این اقدام باعث تغییر نگاه در استان شده است”.

بازگشت ۱۱۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به کلاس

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: “بیش از ۱۱۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل که مستحق حضور در کلاس بودند باز مانده اند که توانستیم این افراد را به دلیل فقدان فضای آموزشی، معلم، عدم تمکن و بعد مسافت را در ظرف سه سال در گروههای سنی ۹ و ۱۰ سال در کلاس درس جا داده ایم “.

وی تصریح کرد: “همچنین برای ۳۵ هزار نفر فاقد شناسنامه که محروم از هر حقوقی بودند، توانستیم با نقش آفرینی و فعالیت بانوان برای ۲۱ هزار نفر از آنان شناسنامه صادر کنیم و این افراد هویت خودشان را اثبات کردند”.

هاشمی ادامه داد: “می خواهم بهار نگاه تان به سیستان و بلوچستان معطوف شود در سال ۹۶ اعلام کردیم استان سیستان و بلوچستان مقصد ناشناخته برای گردشگران ایران است و نگاهی نو در نگاه خود نسبت به این استان شکل دهید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید