خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ساعت ۰:۳۱:۵۲

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ حدود ۴۰۰ تن از کارگران شرکت های پیمانکاری فاز ۱۳ عسلویه معوقات مزدی دارند، در حالی که به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم کارفرما هنوز مزد دی و یهمن ماه را پرداخت نکرده است. از سوی دیگر، کارگران پروژه راه سازی در شهرستان رامیان استان گلستان به غیر از مطالبات مربوط به یک سال گذشته تاکنون، بابت چندین ماه حق بیمه پرداخت نشده و عیدی و پاداش پایان سال جاری نیز طلبکارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود ۴۰۰ تن از کارگران شرکت های پیمانکاری فاز ۱۳ عسلویه معوقات مزدی دارند و از اینکه کارفرمای آنها مدام به آنها وعده‌های بی‌محل می‌دهند، ناراضی هستند.

منابع کارگری از عسلویه، از معوقات مزدی حدود ۴۰۰ تن از کارگران شرکت های پیمانکاری فاز ۱۳ این منطقه خبر دادند.

یکی از کارگران در همین باره اظهار داشت: “در حالی که به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم کارفرما هنوز مزد دی و یهمن ماه را پرداخت نکرده و تنها با دادن وعده‌های بی‌محل سعی دارد از بروز نارضایتی کارگران جلوگیری کند”.

به گفته یکی دیگر از این کارگران وضعیت به وجود آمده در حالی است که همگی ما تنها خواستار دریافت معوقات مزدی خود هستیم و شنیدن دوباره چنین وعدهایی از زبان کارفرما برای ما کافی نیست.

این شرکت پیمانکاری زیرمجموعه شرکت مپنا است.

استان گلستان؛ ادامه تاخیر در پرداخت مطالبات حقوقی کارگران شرکت راه سازی مراغ

به گزارش ایلنا، مشکل پرداخت نشدن دستمزد و حق بیمه معوقه کارگران پروژه راه سازی در شهرستان رامیان استان گلستان هنوز ادامه دارد.

منابع خبری با اعلام این خبر به سایر رسانه‌ها گفته‌اند کارگران پروژه راه سازی در شهرستان رامیان استان گلستان به غیر از مطالبات مربوط به یک سال گذشته تا کنون، بابت چندین ماه حق بیمه پرداخت نشده  وعیدی وپاداش پایان سال جاری نیز طلبکارند.

گفته می‌شود کارگران این پروژه عمرانی که از شهر های مختلف  استان در پروژهای راه سازی شهر رامیان مشغول کارند، تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «مراغ» به کار مشغول هستند.

ظاهرا پیمانکار این پروژه‌ها به کارگران گفته است که به دلیل عدم تامین اعتبار، از پرداخت دستمزد آنان ناتوان است.

طبق گفته کارگران این پروژه عمرانی طبق وعده این کارفرما قرار بود بخشی از معوقات مزدی کارگران پرداخت شود که هنوز این وعده محقق نشده است.

کارگران پروژه راه سازی مراغ که امیدوارند با حمایت دولت مشکلات این پروژه عمرانی مرتفع شود در ادامه می گویند: “در این پروژه کارفرما هر ماهه به کارگران قول می‌دهد که معوقات حقوقی آنان را پرداخت می‌کند اما باوجود گذشت یکسال  هنوز این وعده محقق نشده است”.

بنابراین گزارش، کارگران پروژه راه سازی مراغ که جدا از معوقات مزدی یکسال گذشته خودخواستار دریافت عیدی وپاداش پایان سال هستند در بخش پایانی سخنان خود گفته اند، نه مسئولان و نه کارفرما پاسخ قانع‌کننده‌ای به آنها نمی‌دهند و در این بین کارگران بلاتکلیف بیشترین خسارت را دیده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید