خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  به گزارش مرکز آمار ایران؛ نرخ بیکاری زنان جوان ۱۵ استان کشور بالاتر از ۴۷.۳ درصد است

به گزارش مرکز آمار ایران؛ نرخ بیکاری زنان جوان ۱۵ استان کشور بالاتر از ۴۷.۳ درصد است

خبرگزاری هرانا ـ نرخ بیکاری زنان جوان کشور در تابستان امسال ۴۷.۳ درصد و نرخ بیکاری ۱۵ استان کشور بیش از میانگین است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، میانگین نرخ بیکاری زنان جوان کشور در تابستان امسال ۴۷.۳ درصد و نرخ بیکاری ۱۵ استان کشور بیش از میانگین است.

به گزارش مرکز آمار ایران از داده های نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان ۱۳۹۵، استان چهار محال و بختیاری با ۷۳.۷ درصد بیشترین و آذربایجانشرقی با ۱۷.۷درصد کمترین نرخ بیکاری زنان ۱۵ تا ۲۴ ساله را دارند.

نرخ بیکاری زنان جوان در استان های اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، چهار محال بختیاری، خوزستان، فارس، کردستان، کرمانشاه، کرمان، گلستان، گیلان، مازندران و یزد بیش از ۴۷.۳ درصد است.

حمید کلانتری معاون امور تعاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در هفته جاری اعلام کرد: “دیگر زمان آن گذشته است که جوانان در انتظار استخدام دولتی باشند و باید با آموزش های کارآفرینی به عنوان یک کارآفرین در بازار حضور یابند و برای خود شغلی فراهم کنند”.

نرخ بیکاری زنان در تابستان ۱۳۹۵ در کل کشور ۲۱.۹درصد است که دو برابر نرخ بیکاری مردان است.

نرخ مشارکت اقتصادی از تابستان ۱۳۹۴ تا تابستان امسال از ۳۸.۹ به ۴۰.۴ درصد افزایش یافته است.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش نرخ مشارکت اقتصادی را به دلیل افزایش امید و حضور بیشتر جویندگان شغل به بازار کار می داند.

«مسعود نیلی» مشاور اقتصادی رییس جمهوری هفته جاری اعلام کرد در سه سال گذشته سالانه به طور میانگین ۷۰۴ هزار شغل در کشور ایجاد شده است اما بالا بودن نرخ بیکاری زنان نشان می دهد هنوز تقاضای شغل در بازار کار پاسخگوی عرضه نیروی کار نیست و به همین سبب زنان جوان در کشور نرخ بیکاری بیش از ۴۷درصد را تجربه می کنند

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید