خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  خودداری جعفر اقدامی از ملاقات در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده

خودداری جعفر اقدامی از ملاقات در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده

خبرگزاری هرانا – از اواسط ماه گذشته شاهین (جعفر) اقدامی زندانی سالن ۱۲ زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به عدم پذیرش اعاده دادرسی و مرخصی و همینطور مشکلاتی که برای خانواده اش در طی پیگیری روند اداری این درخواست ها پیش آمده از رفتن به ملاقات کابینی خودداری می کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک منبع نزدیک به این زندانی درباره وضعیت این زندانی سیاسی به گزارشگر هرانا گفت: “بر اساس ماده ۱۰ قانون جدید در مورد محاربه وی دیگر محارب محسوب نمی شود و نهایتا تنها برای اتهام اجتماع و تبانی یا اخلال در نظم عمومی ۵ سال حبس برایش در نظر گرفته می شود که او ۸ سال تحمل حبس کرده. یعنی بایستی درخواست اعاده دادرسی اش پذیرفته شود تا این موارد در پرونده اش اعمال و آزاد شود.”

این منبع ادامه داد: “از سوی دیگر در اعتراض به محرومیت از مرخصی و مشکلاتی که برای خانواده اش در حین اخذ مرخصی ایجاد شده، از رفتن به ملاقات کابینی به عنوان نوعی اعتراض به وضعیش خودداری می کند. مادر وی به خاطر این سر دواندن ها برای مرخصی دچار ناراحتی عصبی شده است.”

جعفر اقدامی آخرین بار در هشتم شهریور ماه ۱۳۸۷ و در حالی که تنها چهار ماه از آزادی اش می گذاشت، پس از شرکت در مراسم سالگرد قربانیان دهه شصت در خاوران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد، وی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به پنج سال زندان محکوم شد و این حکم پس از اعتراض دادستانی در مرحله ی تجدید نظر به ده سال افزایش یافت.

این زندانی سیاسی پس از حدود دو سال از بند ۳۵۰ اوین به زندان رجایی شهر کرج و همراه با سایر زندانیان سیاسی به سالن ۱۲ این زندان انتقال یافت.

شاهین (جعفر) اقدامی پیش از این نیز نیز در سال های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۰ بازداشت و زندانی شده بود، وی در تیرماه ۱۳۷۸ و همزمان با اعتراضات کوی دانشگاه، وی از سوی نیروهای لباس شخصی دستگیر و به زیرزمین ساختمان ژاندارمری الغدیر (نام قدیم مرکز) منتقل شد و پس از یک ماه با تودیع کفالت آزاد شد.

آقای اقدامی در سال ۱۳۸۰ نیز به دلیل فعالیت هایش از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به ۶ سال زندان محکوم شد و پس از پایان حبس در اردیبهشت ماه ۱۳۸۷ آزاد شد.

این زندانی سیاسی هم اینک، در هشتمین سال حبس خود در زندان رجایی شهر کرج نگهداری می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید