خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ ساعت ۱۹:۵۴:۰۴

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  احضار گروهی فعالان اردبیلی به پلیس اطلاعات و امنیت / اسناد

احضار گروهی فعالان اردبیلی به پلیس اطلاعات و امنیت / اسناد

خبرگزاری هرانا – بیش از ۱۰ تن از فعالان اردبیلی درپی برگزاری مراسم گرامیداشت «جانباختگان سانحه‌ی قطار تبریز-مشهد» به اداره پلیس اطلاعات و امنیت این شهر احضار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بیش از ۱۰ تن از فعالان اردبیلی درپی برگزاری مراسم گرامیداشت «جانباختگان سانحه‌ی قطار تبریز-مشهد» به اداره پلیس اطلاعات و امنیت این شهر احضار شدند.

هویت احراز شده ۱۰ تن از احضارشدگان عبارت است از: عسگر اکبرزاه، علی خیرجو، محمد جولانی، مصطفی پروین، موسی سودی، بهرام نوین فر، سعید صادقی‌فر، توحید امیر امینی، علی واتقی و میثم جولانی.

به گفته منابع نزدیک به این شهروندان، این ۱۰ فعال ترک (آذری) بعلاوه چند تن دیگر، طی روزهای گذشته با دریافت احضاریه های کتبی جداگانه، جهت پاره‌ای از توضیحات به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این شهر احضار شد‌ه‌اند.

گفته می‌شود، این اقدام در پی برگزاری گرامیداشت یاد و خاطره‌ی جانباختگان سانحه‌ی قطار تبریز-مشهد که با تجمع، برافراشتن پلاکارد و روشن نمودن شمع از سوی این فعالین همراه بوده، صورت گرفته است.

لازم به ذکر است طی روزهای اخیر اداره‌ی اطلاعات با تماس تلفنی و مراجعه به درب منازل ومحل کار این فعالین خواستار حضور آنان در اداره‌ی اطلاعات اردبیل شده بود، اما عدم حضور این شهروندان در اداره فوق، منجر به صدور احضاریه‌های مذکور شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید