خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  اعتراضات گسترده متقاضیان مسکن مهر پردیس؛ برگزاری چهار تجمع اعتراضی / ویدیو

اعتراضات گسترده متقاضیان مسکن مهر پردیس؛ برگزاری چهار تجمع اعتراضی / ویدیو

خبرگزاری هرانا ـ شماری از کارگران تعدیل شده شرکت تراورس راه آهن اندیمشک، حدود ۵۰ نفر از کارگران پیمانکاری موتوریست مولد برق رجاء، بیش از ۱۰۰ دانشجوی دندان پزشکی بوشهر و جمعی از متقاضیان مسکن مهر پردیس در روز جاری و در تجمعی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند، در ادامه گزارش ویدئویی از تجمع اعتراضی متقاضیان مسکن مهر را ببینید؛

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز (ششم دی ماه) شماری از کارگران تعدیل شده شرکت تراورس راه آهن اندیمشک در واکنش به اخراج شان مقابل ساختمان دفتر نماینده اندیمشک در مجلس دست به تجمع زدند.

یکی از کارگران اخراجی در گفتگو با رسانه ها در خصوص دلایل تجمع امروزخود وسایرهمکارانش مقابل دفتر نماینده اندیمشک گفته است؛ حدود ۱۰۰ کارگر شرکت تراورس راه آهن اندیمشک با سوابق بالای کاری هستیم که کارفرما اخیرا از ورودمان به محل کارمان جلوگیری کرده است.

به گفته وی، کارفرمای شرکت تراورس به بهانه کاهش هزینه ای جاری  شرکت او وسایر همکارانش را از کار بیکارکرده و آنان برای پیگیری مطالباتشان مقابل دفتر نماینده شهرستان اندیمشک در مجلس تجمع کرده اند.

از قرار معلوم  اجتماع امروز کارگران تراورس بتنی اندیمشک با وعده پی گیری های نماینده  اندیمشک  موقتا خاتمه پیدا کرده است.

گفتنی است شرکت تراورس اندیمشک یکی از شرکت های اقماری راه آهن است که امور نگهداری خط و ابنیه فنی خط آهن را انجام می دهد.

در اعتراض به معوقات مزدی؛ موتوریست های رجاء تجمع کردند

به گزارش ایلنا، صبح امروز (ششم دی ماه) حدود ۵۰ نفر از کارگران پیمانکاری موتوریست مولد برق رجاء در محوطه راه آهن تجمع کردند.

این کارگران که تعداد آن‌ها ۱۲۰ نفر است و طرف قرارداد با یک شرکت پیمانکاری هستند، سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

از قرار معلوم، حق بیمه این کارگران نیز از مهر ماه پرداخت نشده و این کارگران برای تعویض دفترچه‌های بیمه خود با مشکل مواجهند.

موتوریست‌های معترض می‌گویند: “مسئولان شرکت حمل و نقل ریلی رجاء باید هرچه سریع‌تر فکری به حال کارگران پیمانکاری کنند؛ چرا که شرکت‌های پیمانکاری به هیچ وجه پاسخگوی مطالبات کارگران نیستند”.

دانشجویان دندانپزشکی بوشهر تحصن کردند

به گزارش گام نیوز، صبح امروز بیش از ۱۰۰ دانشجوی دندان پزشکی مقابل درب سالن اجتماعات شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تحصن کردند.

این تحصن در اعتراض به مشکلات اساسی تنها کلینیک آموزشی دندانپزشکی در استان بوشهر شکل شکل گرفته است.

این در حالی است که ساعتی پس از آغاز این تحصن، بصری رئیس دانشکده دندانپزشکی به میان دانشجویان معترض رفته و تهدید می کند که اگر این تحصن را ادامه دهید به ضرر شماست و اگر بر سر کلاس حاضر نشوید از نمره پایانی شما کم خواهد شد.

کار به اینجا ختم نشده و رئیس دانشکده دندانپزشکی با سرکوفت زدن به دانشجویان دندانپزشکی، آنها را دانشجویانی ضعیف در عرصه دندانپزشکی خطاب می کند اما دانشجویان معترض با توهین خواندن این سخنان رئیس دانشکده،  خواستار آمدن اقبالی، معاون آموزش دانشگاه در میان دانشجویان معترض شدند که با پاسخ منفی وی روبرو شدند.

نبود امکاناتی همچون یونیت دندانپزشکی، استریل کردن تجهیزات، کمبود آب و دیگر تجهیزات دندانپزشکی باعث شده است که مدت ها این کلینیک با مشکلات خدمات دهی برای دانشجویان و بیماران روبرو بوده است.

به نوشته دانشحونیوز، علاوه بر دانشجویان دندانپزشکی که به علت کمبود تجهیزات پزشکی کلاس های عملی آنها مختل شده است، بیمارانی همه روزه از نقاط مختلف استان برای عمل دندانپزشکی به این کلینیک مراجعه می کنند ولی به علت نبود امکانات لازم دست خالی به شهر خود باز میگردند.

به گفته دانشجویان این کلینیک، بیماران بارها با ابراز ناراحتی اعتراض کرده اند اما با وجود قول مسئولان دانشگاه علوم پزشکی از سال گذشته تا به امروز هیچ گونه اقدام شایسته ای انجام نشده است و کماکان کلینیک دندانپزشکی با کمبود امکانات دست و پنجه نرم می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با یکی از رسانه های خبری استان در این باره گفت: “در جریان این اعتراضات هستم اما نمی دانم با دانشجویان چه برخوردی شده است اما تاکید میکنم هر اعتراضی از سوی دانشجویان در چارچوب قانون و نیازهای آن ها در جهت رشد علمی به حق بوده و من به خواسته های آنها احترام می گذارم”.

علیرضا رئیسی اظهار داشت: “تنها دلخوری من از این است که ما هفته پیش برای تمام این مشکلات مطرح شده تصمیمات خوبی گرفتیم و به زودی قرار است به مرحله اجرا در آید تا تمام امکاناتی که این دانشجویان نیاز دارند تامین شود و من ضمن احترام به خواسته های دانشجویان، در هفته آینده طی جلسه ای گلایه ها و نیازهای آن ها را خواهم شنید تا در صورت امکان به آن ها رسیدگی شود”.

ادامه اعتراضات گسترده متقاضیان مسکن مهر پردیس با شکایت از وزارت راه در دیوان عدالت اداری

به گزارش فارس، جمعی از متقاضیان مسکن مهر پردیس در اعتراض به عملکرد غیرقابل دفاع وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران پردیس و تحویل نشدن واحدهای مسکن مهر پس از ۵ سال، مقابل دیوان عدالت اداری تجمع کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید