خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  پلمب و جریمه ۷ واحد آلاینده در پاکدشت

پلمب و جریمه ۷ واحد آلاینده در پاکدشت

خبرگزاری هرانا ـ رئیس اداره محیط زیست شهرستان پاکدشت با اشاره به پایش ضربتی صنایع استان تهران در شهرستان پاکدشت گفت که در این میان ۷ واحد آلاینده در این شهرستان طی یک ماه اخیر شناسایی و پلمب شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، عزیز میکائیلی گفت: “بر اساس تصمیماتی که در کارگروه پایش آلودگی هوا در شرایط بحران گرفته شد ،شهرستان پاکدشت نیز برنامه پایش ضربتی صنایع را در دستور کار خود قرار داد”.

وی ادامه داد: “برنامه پایش و نظارت بر صنایع و معادن در شهرستان پاکدشت به طور منظم و حداقل هفته‌ای سه روز انجام می‌شود و در این مدت تمام واحدهایی که فعالیت معدنی دارند پایش شده‌اند”.

ادامه فعالیت واحدهای آلاینده منوط به انتقال به محلی دیگر

وی با اشاره به اینکه حدود ۷ واحد آلاینده طی یک ماه اخیر پلمب شده‌اند، گفت: “این واحدهای متخلف عمدتا واحدهای معدنی بوده‌اند که باید واحدهای آلاینده پلمب شده رفع آلایندگی کرده و علاوه بر آن برای ادامه فعالیت به مکانی دیگر که مورد تأیید محیط زیست باشد منتقل شوند”.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان پاکدشت بیان کرد: “این واحدهای آلاینده در لیست صنایع آلاینده قرار گرفته و جریمه خواهند شد”.

میکائیلی با بیان اینکه مراجع قضایی همکاری لازم را با اداره محیط زیست شهرستان پاکدشت دارند گفت: “ما آراء خوب و قابل قبولی را طی این مدت از مراجع قضایی این شهرستان دریافت کرده‌ایم”.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان پاکدشت درباره شناسنامه دار کردن واحدهای صنعتی گفت: “در هنگام پایش، اطلاعات واحدهای مختلف جهت شناسنامه دار کردن جمع آوری شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید