خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تجمع اعتراضی کارگران روزمزدی نی‌بر مجتمع نیشکر هفت

تجمع اعتراضی کارگران روزمزدی نی‌بر مجتمع نیشکر هفت

خبرگزاری هرانا ـ حدود ۱۵۰ نفر از کارگران نی‌بر روزمزدی نیشکر هفت تپه امروز در اعتراض به کاهش چند صد هزار تومانی مزدشان از ابتدای آبان ماه سالجاری، دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود ۱۵۰ کارگر نی‌بر روز مزدی نیشکر هفت تپه که به کاهش چند صد هزار تومانی مزدشان از ابتدای آبان ماه سالجاری معترض‌اند، صبح امروز (دوم دی ماه) با ترک محل کارشان در مزارع نیشکر، در مقابل  ساختمان صنعتی مجتمع در شوش تجمع کردند.

به ادعای یکی از کارگران نی‌بر حاضر در این اجتماع صنفی، دلیل اعتراض امروز آنان بی‌توجهی کارفرما به پرداخت مطالبات کارگران نی‌بر روزمزدی است. این کارگران به تبع نداشتن قرارداد کار و حق بیمه از حداقل‌های قانونی کار محروم هستند.

به گفته این کارگر، از ابتدای آبان ماه که بهره‌برداری مزارع نی‌شکر آغاز شده است. کارفرما در محاسبه پرداخت دستمزد ماهانه آنان همانند قبل  بصورت روزمزدی عمل نکرده است.

طبق اظهارات وی، از قرار معلوم کارفرما از آبان ماه مبنای محاسبه دستمزد کارگران روزمزدی نی‌بر را تناژی قرار داده است که با این وضعیت دستمزد هر یک از کارگرانی که نتوانند طبق محاسبات جدید کارفرما نی از مزارع ببرند به حداقل چندصد هزارتومان کاهش می‌یابد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید