خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه 30 نوامبر 2016, 19th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2016/11/30 ساعت 0:44:36

    خانه  > slide, زندانیان  >  تداوم بی توجهی به وضعیت حاد سلیمان پیروتی، زندانی آزار دیده زندان رجایی‌شهر

تداوم بی توجهی به وضعیت حاد سلیمان پیروتی، زندانی آزار دیده زندان رجایی‌شهر

خبرگزاری هرانا – سلیمان پیروتی زندانی سنی‌مذهب و بیمار زندان رجایی‌شهر کرج هفته گذشته پس از دومین سکته قلبی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده بود. آقای پیروتی در اتفاقی نادر توسط ماموران همراه در بیمارستان با عنوان «داعشی کثیف» به مردم معرفی و توسط آنان و با اجازه مامورین مورد توهین و ضرب و شتم قرار گرفت. این زندانی بیمار علی‌رغم گذشت یک هفته و گذراندن دومین سکته قلبی و فلج شدن نیمی از بدن با وضعیتی حاد، هم‌چنان بدون رسیدگی در زندان رجایی‌شهر کرج رها شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، درحالی‌که وضعیت پزشکی سلیمان پیروتی زندانی آزار دیده سنی‌مذهب، در زندان از ۷ روز پیش «حاد» بوده، مسئولین زندان هیچ اقدامی دراین رابطه انجام نمی‌دهند.

یک منبع نزدیک به این زندانی با ذکر این که ۴ روز از اعتراض زندانیان سنی‌مذهب به مسئولین زندان در رابطه با این اقدام می گذرد، تاکید کرد: “مسئولین زندان مسئولیت هتک حرمت وی در بیمارستان را به گردن یک سرباز انداخته و گفته اند آن سرباز تنبیه نیز شده است.”

آقای پیروتی که توان حرکت دادن خود و تکلم را ندارد، به سبب آسیب‌هایی که به او در مدت بستری شدنش در بیمارستان و هتک حرمتش توسط مردم، وارد شده در حالت شوک به سر می برد.

این زندانی از ناحیه سر بشدت احساس درد می‌کند و آسیب به شنوایی از از ناحیه گوش چپ گزارش شده است. وی از پنج روز پیش با این وضعیت به بند مربوطه بازگشت داده شده است و هیچ‌گونه رسیدگی در مورد او صورت نمی‌گیرد.

لازم به یادآوری است، مورخ ۲۹ آبان ماه به دلیل دومین سکته قلبی به بیمارستان “رجایی شهر کرج” اعزام شد. مامورینی که مسئولیت انتقال و حفاظت از این زندانی را بر عهده داشتند در یک اقدام غیرقانونی و غیراخلاقی، با صحبت با شهروندان حاضر در بیمارستان، این زندانی بیمار که با دستبند و پابند به تخت بسته شده بود و همچنین در حالت ضعف و سستی به سر می برد را بعنوان “داعشی کثیف” به مردم معرفی کردنداین مامورین با باز کردن درب اتاق به شهروندان تحریک شده اجازه دادند به این زندانی آسیب بزنند. گزارش شده بعضی از شهروندان آب دهان به این زندانی انداختند و بعضی نیز او را مضروب کردند.

درحال حاضر حدود ۵۰ زندانی سنی‌مذهب در سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ زندان رجایی‌شهر کرج نگهداری می‌شوند. این زندانیان با صدور بیانیه ای رفتار صورت گرفته با سلیمان پیروتی را محکوم کرده و خواستار عذرخواهی مسئولین شده بودند.

سلیمان پیروتی ، زندانی سنی مذهب و بیمار زندان رجایی شهر کرج

سلیمان پیروتی ، زندانی سنی مذهب و بیمار زندان رجایی شهر کرج

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید