خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵, 18th of August 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ ساعت ۲۱:۵۵:۰۲

    خانه  > اعدام  >  بخشش و نجات یک زندانی از اعدام در سعدآباد بوشهر

بخشش و نجات یک زندانی از اعدام در سعدآباد بوشهر

خبرگزاری هرانا ـ با رضایت اولیای دم، یک زندانی متهم به قتل در سعدآباد استان بوشهر پس از شش سال تحمل حبس از دار اعدام نجات یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، به مناسبت «رحلت پیامبر اسلام و شهادت امام حسن مجتبی» روز گذشته با تلاش شورای حل اختلاف و ریش سفیدان شهر سعدآباد خانواده مقتول با گذشت از خون فرزند خود به اجرا نشدن حکم قصاص متهم به قتل رضایت دادند.

رئیس زندان شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان در آیین عفو و بخشش این خانواده گفت: “شورای حل اختلاف شهرستان دشتستان در چند سال اخیر در زمینه حل اختلافات و ایجاد صلح و سازش اقدامات بسیار خوبی بویژه در حوزه قصاص انجام داده است”.

محمدرضا اوستاد افزود: “حل اختلاف بنیادی ترین رسالتش رفع اختلاف و فصل خصومت، بیشتر با کارهای فرهنگی و با کمک ریش سفیدان محل است”.

مادر مقتول در این باره گفت: “برای رضای خدا این کار را انجام دادم، در این ایام سوگواری امام حسین و رحلت پیامبر از خون فرزندم گذشتم”.

وی ادامه داد: “ما به قاتل فرصت دادیم تا به زندگی برگردد و برای فرزندانش پدری کند”.

یکی معتمدان و ریش سفیدان شهر سعدآباد نیز که نقشی مهم دراین عفو داشت گفت: “دو خانواده قاتل و مقتول مومن و دوستدار اهل بیت و با فرهنگ هتسند و نسبت خویشاوندی دارند اما بر اثر یک اختلاف کوچک خانوادگی این اتفاق برای آنها رخ داده است”.

عبدالحسین جان امیری افزود: “اکنون خانواده مقتول با استعانت از خدای بزرگ و ایمان به این کار بزرگ رضایت به عفو و بخشش دادند”.

این زندانی ۳۸ ساله دارای سه فرزند است که بر اثر اختلافات خانوادگی در سال ۸۹ دختر دایی خود را به قتل رسانده بود که تمام این مدت در حبس بسر می برد و حکم اعدام برای وی صادر شده بود.

شهر سعدآباد از توابع شهرستان دشتستان درفاصله ۸۵ کیلومتری شمال بوشهر واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید