خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  روح‌الله سپندارند روزنامه‌نگار تبرئه شد

روح‌الله سپندارند روزنامه‌نگار تبرئه شد

خبرگزاری هرانا ـ وکیل روح‌الله سپندارند روزنامه‌نگار در پرونده روزنامه ایران در دادسرای فرهنگ و رسانه از تبرئه موکلش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، سعید خلیلی وکیل روح‌الله سپندارند روزنامه‌نگار با اشاره به پرونده روزنامه ایران در دادسرای فرهنگ و رسانه گفت: “اسفند ۹۴ انتشار داستان کوتاهی به قلم موکلم در روزنامه ایران تحت عنوان «همسایه طبقه بالا»، منجر به تشکیل پرونده قضایی علیه این روزنامه و این خبرنگار شد”.

وی افزود: “متعاقب تفهیم اتهام به مدیرمسئول روزنامه ایران که مقاله موکلم در آن منتشر شده بود در دادسرای فرهنگ و رسانه، اتهام توهین به عالی ترین مقام کشور به موکلم تفهیم و کیفرخواستی علیه وی صادر و متعاقباً، پرونده به شعبه ۶ دادگاه کیفری یک تهران ارسال شد و در تاریخ ۲۷ تیرماه جلسه دادگاه با حضور هیأت منصفه و به ریاست قاضی مدیر خراسانی برگزار شد”.

خلیلی با اشاره به مفاد دفاعیه خود در این پرونده یادآور شد: “در ایام انتخابات و در فضای رقابت‌ها و هیجانات آن دوره، افرادی به هر بهانه‌ای متشبث می‌شدند تا جناح مقابل را تخریب و متهم کنند و متاسفانه در این راه از هیچ تهمت و دروغ و بداخلاقی هم دریغ نکردند و یک مقاله ادبی و داستانک در ضمیمه فرهنگی یک روزنامه معتدل را پیراهن عثمان کرده و با انتساب غلط آن به عالی‌ترین مقام کشور جار و جنجال زیادی بپا کردند. در حالی که چنین قصد و نیتی نبود. علاوه بر آن انتشار آن در چنان وسعتی به مراتب قبیح‌تر و نارواتر از اصل ماجرا بود”.

وکیل روح‌الله سپندارند اظهار داشت: “سرانجام در جلسه دادگاه مطبوعات، اعضای هیئت ‌منصفه با اکثریت آراء موکلم را بی‌گناه دانستند و دادگاه حکم به تبرئه وی داد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید