خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  برگزاری دو تجمع اعتراضی کارگری در کشور

برگزاری دو تجمع اعتراضی کارگری در کشور

خبرگزاری هرانا ـ روز جاری دو تجمع اعتراضی کارگری شکل گرفت. بیش از صد نفر از کارگران سیمان دشتستان در استان بوشهر، در اعتراض به افزایش ساعات اضافه کاری و دیرکرد در پرداخت مزایای مزدی در محوطه این کارخانه تجمع کردند. هم‌چنین جمعی از کارگران کارخانه سامان کاشی بروجرد در اعتراض به عدم دریافت حقوق خود به مدت ۱۶ ماه، مقابل مجلس دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز بیش از صد نفر از کارگران سیمان دشتستان، در محوطه این کارخانه تجمع کردند.

صبح امروز (بیست و چهارم آبان)، بیش از صدنفر از کارگران سیمان دشتستان استان بوشهر در محوطه این کارخانه تجمع کردند.

در این تجمع که از ساعت ۸ صبح آغاز شده و همچنان ادامه دارد، کارگران از افزایش ساعات اضافه کاری و دیرکرد در پرداخت مزایای مزدی انتقاد دارند.

کارگران سیمان دشتستان می‌گویند با وجود شرایط کاری سخت، دستمزد ما در حدود حداقل دستمزد است و از پرداخت مزایای مزدی چندان خبری نیست.

از قرار معلوم، در تجمع صبح امروز، نماینده اداره کار برازجان در جمع معترضان حاضر شده و با آنها گفتگو کرده است.

ظاهرا پس از این مذاکرات، قرار شده مدیر عامل کارخانه فردا صبح در جمع کارگران حاضر شود و به خواسته‌های آنها رسیدگی کند. کارگران می گویند تا فردا صبح صبر می کنیم و اگر به مطالباتمان رسیدگی نشد، باز هم اعتراض خواهیم کرد.

کارگران سیمان دشتستان هفته پیش نیز تجمع اعتراضی ترتیب داده بودند.

صبح امروز؛ جمعی از کارگران سامان کاشی بروجرد مقابل مجلس تجمع کردند

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران کارخانه سامان کاشی بروجرد در اعتراض به عدم دریافت حقوق خود به مدت ۱۶ ماه مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تعداد کارکنان مشغول در سامان کاشی بالغ بر ۴۰۰ نفر است و کمبود نقدینگی و ناتوانی در پرداخت حقوق کارگران ازجمله مشکلاتی است که این کارخانه در دو سال اخیر با آن مواجه بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید