خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  برگزاری سه تجمع اعتراضی در کشور

برگزاری سه تجمع اعتراضی در کشور

خبرگزاری هرانا ـ گروهی از کارگران شهرداری شهر بجنورد، عصر روز گذشته در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی این شهر تجمع کرد‌ند. روز جاری نیز دو تجمع اعتراضی همزمان در مقابل مجلس شکل گرفت. جمعی از اهالی روستای کمندان شهرستان ازنا و مالباختگان تعاونی مسکن کارگران اداره برق منطقه‌ای تهران در مقابل مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، گروهی از کارگران شهرداری شهر بجنورد، عصرروز گذشته در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی این شهر تجمع کرد‌ند.

این کارگران که در شهرداری شهر بجنورد  و سازمان‌های واسطه به آن به‌صورت پیمانی و قراردادی مشغول کارند. روز گذشته (۲۲ آبان ماه)در اعتراض به معوقات مزدی خود در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی این شهر تجمع کرد‌ند.

براین اساس کارگران خدماتی شهرداری شهر بجنورد  مدعی اند علاوه بر آنکه طی چند ماه گذشته دستمزد وحق بیمه آنان پرداخت نشده است با گذشت هشت ماه از سال هنوز عیدی  آنها پرداخت نشده است.

طبق اظهارات آنان تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران در مجموعه شهرداری‌های شهر بجنورد درحالی ادامه دارد که به دلیل مشکلات مالی هر روز بر میزان بدهی های  شهرداری  افزوده می شود.

در این زمینه «حسین پیلتن» رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد به سایر رسانه ها گفته است: “شهرداری در پرداخت مطالبات کارگران و پیمانکاران چار بحران مالی است”.

به گفته وی با وجود آنکه شورای شهر بجنورد بدنبال راهکاری برای پرداختمطالبات کارگران وسایر بدهی های شهرداری است افزود: “افزایش بدهی های شهرداری به کارگران وسایر طلبکاران مجموعه شهرداری باعث شده  هر چند وقت  یکبار شاهد مراجعه و تجمع کارگران در محدوده شورای شهر بجنورد باشیم”.

به گفته وی ،بر اساس اعلام برخی از همکارانمان در شورای اسلامی شهر بجنورد اکنون میزان بدهی شهرداری به نهاد های مختلف  از جمله پیمانکاران به ۸۰۰ ‌میلیون تومان رسیده است.

دو تجمع همزمان در مقابل مجلس

به گزارش تسنیم، جمعی از اهالی روستای کمندان شهرستان ازنا و مالباختگان تعاونی مسکن کارگران اداره برق منطقه‌ای تهران در مقابل مجلس تجمع کردند.

جمعی از اهالی روستای کمندان شهرستان ازنا با تجمع در مقابل مجلس به بلاتکلیفی سد مخزنی کمندان پس از ۱۳سال از شروع ساخت اعتراض کردند.

اهالی این روستا به بلاتکلیفی ۱۳ ساله ساخت سد مخزنی کمندان که برای آنها مشکلاتی را ایجاد کرده معترض هستند و خواستار تعیین تکلیف وضعیت این سد شده‌اند.

امروز  تعدادی از اعضای تعاونی مسکن اداره برق تهران نیز در مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار رسیدگی به خواسته‌های خود شدند.

این تجمع کنندگان خود را مالباختگان تعاونی مسکن کارگران اداره برق منطقه‌ای تهران دانسته و اعلام کردند که این تعاونی مسکن ۲۵ هزار و ۶۰۰ عضو دارد و قرار بود در فاز پنج شهر جدید هشتگرد به آنان مسکن واگذار شود اما بعد از گذشت سال‌ها هیچ خبری نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید