خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  علی شریعتی زندانی در اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد

علی شریعتی زندانی در اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری علی شریعتی فعال سیاسی زندانی در زندان اوین در چهاردهمین روز اعتصاب غذای اعتراضی خود به بیمارستان منتقل شد، اما با خودداری وی از تزریق سرم، دوباره به زندان بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز ۲۳ آبان‌ماه ۹۵، علی شریعتی فعال سیاسی زندانی در بند هشت زندان اوین که در چهاردهمین روز اعتصاب غذای اعتراضی خود به سر می برد، درپی وخامت حالش به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد.

این زندانی سیاسی در بیمارستان از تزریق سرم خودداری کرده، ازین رو دوباره به زندان بازگردانده شد.

این فعال سیاسی که روز دهم آبان‌ماه «درحال انجام کار اداری در شهرداری» بازداشت و برای تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکومیت خود به بند هشت زندان اوین منتقل شد، از بدو ورود در اعتراض به این اقدام دست به اعتصاب غذا زده است.

آقای شریعتی از پنج روز پیش دست به اعتصاب غذای خشک زده و روز گذشته گزارش شده بود درحالی که فشار خون او ۹ روی هفت و وزنش به ۶۳ کیلو رسیده، دچار بیهوشی و به بهداری منتقل شده بود. این زندانی درحالی که سرم به او وصل بوده به هوش آمده و از ادامه تزریق سرم خودداری کرده بود.

علی شریعتی در بهمن ۹۳ بازداشت و مورخ۲۰ تیرماه سال ۹۴ بعد از ۵ ماه نگهداری در بازداشتگاه ۲۰۹ به بند ۸ منتقل شد. وی در شهریورماه ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد. در مرحله تجدید نظر این حکم به ۵ سال حبس کاهش یافت.

اتهامات این زندانی سیاسی اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری، توهین به رییس جمهور و نگهداری ماهواره عنوان شده بود.

این فعال سیاسی در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ نیز بازداشت شده بود. که در این رابطه به تحمل یکسال حبس محکوم شد.

شریعتی هم‌چنین سابقه بازداشت در «نیمه شعبان» سال ۹۳ به مدت یک هفته و مورخ ۲۹ بهمن سال ۹۳ را نیز در کارنامه خود دارد.

دادگاه تجدید نظر این فعال سیاسی در ۲۱ دی ماه سال ۹۴ در شعبه ۵۴ به ریاست قاضی بابایی برگزار شد. مدتی بعد در اردیبهشت ماه سال جاری و پس از ۱۵ ماه بازداشت، به مرخصی اعزام شده بود.

شایان ذکر است، در حال حاضر هفت زندانی سیاسی شامل رسول رضوی، مرتضی مرادپور، وحید صیادی، آرش صادقی، دو برادر هنرمند مهدی و حسین رجبیان و علی شریعتی، در زندان‌های ندامتگاه کرج و اوین با تاریخ های متغیری از  چهارده تا چهل و یک روز در اعتصاب غذای اعتراضی به سر برده و در شرایط نامناسبی هستند.

هرانا روز گذشته آخرین وضعیت این زندانیان را منتشر کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید